فروشگاه کپی رنگی

 

در این مطلب به دو شیوه به بررسی بازار دستگاه کپی می پردازیم : اول بورس فروش این محصولات در این پایتخت و سپس مفهوم انتزاعی آن . در خصوص مورد اول لازم به ذکر است که خیابان ایرانشهر به عنوان پهنه دربرگیرنده مجموعه کپی رنگی ، محلی برای مشاهده و خرید این محصولات می باشد ؛ محیطی پویا و رقابتی که می توانید اکثر قریب به اتفاقات مدل های ماشین آلات اداری موجود در ایران را در آنجا ابتیاع کنید . 
و اما مورد دوم : در میان انواع و اقسام دستگاه های دیجیتالی ، ماشین های کپی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. عده زیادی از مردم در طول روز با دستگاه های کپی سرو کار دارند و نیازهای خود را در زمینه رونوشت گرفتن از انواع موارد کاغذی از طریق این ماشین ها رفع می کنند. بسیاری از این افراد که به راحتی از این دستگاه استفاده می کنند و در چند لحظه کوتاه به تعداد دلخواه  از کاغذها ، جزوات و مدارک خود کپی تهیه می کنند اصلاً اطلاعی ندارند که قبل از اختراع و تولید این ماشین ها زندگی به چه شکلی بوده و چه سختی هایی در امر گرفتن یک نسخه کپی وجود داشته است ؟

 

روزگاری قبل از اینکه ماشین های کپی به راحتی در دسترس همگان قرار گیرند و بازار دستگاه کپی حسابی گرم شود معنا و مفهوم کپی بسیار ناخوشایند بود زیرا برای گرفتن رونوشت از هر چیزی این کار باید به صورت دستی انجام می گرفت و فرض کنید اگر می خواستید از یک کتاب چند ده صفحه ای رونوشتی تهیه کنید باید کل آن کتاب را به صورت دستی می نوشتید و این امر اصلاً برای انجام دهندگان کار جالب نبود بلکه کاری خسته کننده و طولانی بود.
ساخت ماشین های کپی به سادگی و در یک شب انجام نگرفته ، بلکه سالها به طول انجامیده است . در ابتدا دستگاه هایی با ایرادات فراوان اختراع شدند و سپس طی سالها با پیشرفت تکنولوژی هر بار فناوری جدیدی بر روی آنها اعمال شد تا این ماشین ها تبدیل به دستگاه هایی شدند که این روزها مشاهده می کنید . همانطور که می دانید دستگاه های کپی امروزی علاوه بر گرفتن رو نوشت از انواع جزوات ، کتاب ها و مدارک می توانند کارهای دیگری همچون ارسال و دریافت فاکس ، اسکن تصاویر و نوشته ها را انجام دهند ؛ همچنین ورژن های جدید تر این ماشین ها که باعث شده اند بازار دستگاه کپی گرم تر از قبل شود قابلیت این را دارند که در شبکه های کامپیوتری قرار بگیرند و از طریق کامپیوتر بتوانند فایل های PDF و تصاویر و نوشته ها را با فرمان چاپی که از داخل کامپیوتر اعمال می شود چاپ کنند ؛ در واقع این روزها دستگاه های کپی ، به خودی خود یک پرینتر قوی هم هستند.
از دیگرعواملی که باعث رشد این دستگاه ها شده است قابلیت چاپ و کپی در اندازه هایی متفاوت از اندازه های واقعی است. این بدان معنی است که به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از دستگاه کپی مطالب موجود در یک برگه A4 را دراندازه نصف A4 و یا حتی کمتر جای دهید. این در حالی است که عکس این قضیه نیز صادق است و می توان در ابعاد بزرگتر از سایز اصلی نیز عمل کپی را انجام داد؛ همچنین یکی از مزایایی که در اکثر دستگاه های کپی جدید گنجانده شده است قابلیت استفاده این ماشین ها از کاغذ هایی با سایز های مختلف است که به عنوان مثال در معمولی ترین حالت آن می توان به برگه های A5 و A3 اشاره کرد که این نیز عامل بزرگی در گرم بودن بازار دستگاه کپی می باشد.
جالب است بدانید که در اوایل ساخت این ماشین ها سرعت آنها خیلی بالا نبود و تقریباً می توان گفت که سرعت گرفتن کپی از یک برگه دست نوشته با دستگاه های اولیه تقریباً با سرعت نوشتن آن برگه با دست برابری می کرد و تنها برتری که استفاده از آن ماشین ها نسبت به دست نویسی داشت این بود که کاربر لازم نبود خیلی کار سختی انجام دهد و از لحاظ سختی کار در درجه بهتری بود. اما این روزها سرعت دستگاه های کپی بسیار بالا رفته و آنها می توانند تنها در یک دقیقه ده ها کپی از یک مورد به شما بدهند که بر حسب نوع ماشین ، مدل و مارک آن این سرعت متغیر است. به این ترتیب می توان گفت مجموعه ای از پیشرفت های تکنولوژی که به مرور زمان در ماشین های کپی مورد استفاده قرار گرفت باعث شد تا روز به روز بازار دستگاه کپی گرم شود تا اینکه امروزه به یکی از مهمترین ابزارهای زندگی تبدیل شود و بی تردید مشخص است که اگر دستگاه های کپی نباشند زندگی ما با چه مشکلاتی روبرو خواهد شد. 

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری