فروشگاه کپی رنگی

ریسو : در بسیاری از پدیده هایی که در محیط پیرامون و زندگی ما وجود دارند ، گاهی نام یک برند خاص در زمینه ای تولیدی یا خدماتی به اندازه ای مطرح شده و بر سر زبان ها می افتد که عملاً به جای مفهوم مورد نظر ما به کار می رود . به عنوان مثال واژه « لیپتون » به عنوان یک نام تجاری جایگزین مفهوم چای کیسه ای شده است ، « کلینکس » به عنوان یکی دیگر از همین برندها جانشین مفهوم دستمال کاغذی شده و زمانی که از « تاید » یا « ریکا » صحبت می کنیم اطرافیانمان متوجه می شوند که منظور همان پودر لباس شویی یا ظرف شویی می باشد . جالب است بدانید این نوع نامگذاری ها مربوط به دل جامعه و افراد عادی یک مملکت نبوده و در همه کشورها یا اقشار متخصص در حوزه ای خاص نیز اینچنین است .

عموماً زمانی که یک محصول برای اولین بار توسط یک مجموعه ارائه گردیده یا تفاوت کیقیت آن به حدی بهتر از سایر رقبای خود می باشد که آن ها را کنار می زند ، این پیشامد روی داده و نام برندی با ماهیت محصول تولیدیش در هم می آمیزند . در همین رابطه مجموعه Riso Kagaku – به معنای دانش ایده آل از زبان ژاپنی - برای اولین بار دست به اختراع محصولی زد که پس از سال ها هنوز هم با آن نام شناخته می شود . این محصول که RISO نام داشت ، به دلیل اینکه مشابهی پیش از خود نداشته و علاوه بر ساخت اولین نمونه از آن ، تولید و انتشار گسترده این محصول نیز توسط خود این مجموعه انجام پذیرفت ، این نام جاودانه شده و با نامی رسمی تر تحت عنوان ریسوگراف به جهانیان معرفی شد .

در خصوص وظیفه ریسو که می توان از آن با نام داپلیکیشن هم یاد کرد ، عملی همانند استنسیل های سنتی یا همان چاپ سیلک صورت می پذیرد . به بیانی ساده تر همانطور که در بسیاری از روش های چاپ ، رویه بدین ترتیب است که شابلونی روی یک سطح نشسته و سپس رنگ روی آن اعمال می شود و نهایتاً قسمت های خالی الگو رنگ را از خود عبور می دهند ، در چاپ ریسو نیز اینچنین است که پوشش نازکی به نام مستر که قسمت های مورد نظر ما برای چاپ روی آن خالی است ، دور تونری از جوهر خمیری بسته شده و این قطعه به هر بار چرخش برگه ای را چاپ می کند .

طبیعیست که این روش چاپ برای رونوشت هایی بسیار با کیفیت مناسب نیست ، اما چنانچه حجم برگه های مورد نظر ما برای چاپ یا تهیه کپی زیاد باشد ، این محصول قادر است تا با ظاهری قابل قبول ، هزینه ای مقرون بصرفه و سرعتی رضایت بخش خروجی مورد نظر ما را تحویل دهد .

در امور مختلف چاپ ، کارشناسان امر به خوبی می دانند که چاپ چه محصولی با کدامیک از ماشین آلات در دسترسشان بهینه تر است . به بیانی دیگر ، چاپ یک محصول در تیراژی خاص با یک دستگاه مقرون به صرفه نیست ، حال اینکه اگر تعداد سفارش ده برابر شود ، هزینه ها سرشکن شده و به ازای مبلغ پرداختی به ازای هر برگه ، همان چاپ با همان دستگاه به طرز خارق العاده ای ارزان تمام می شود . به عنوان مثال در تیراژ های بالای 200 و زیر 10000 برگه استفاده از ریسو بسیار منطقیست ، حال اینکه با بالا رفتن این مقدار چاپ افست هزینه و  مواد مصرفی کپی  کمتری در بر خواهد داشت و با کاهش آن استفاده از  دستگاه کپی منطقی تر است . این نکته از این باب گفته شد که بدانیم تونر استفاده شده در دستگاه های ریسوگراف یک بار مصرف بوده و چه یکبار و چه تا لحظه اتمام جوهر آن از این محصول کار بکشیم ، باید هزینه آن را پرداخت کنیم . در نتیجه به این دلیل است که مجموعه های کپی ، انتشاراتی ها ، لوازم التحریری ها ، چاپخانه ها ، نگارخانه ها و ... مایلند که یا تیراژ آثار خود را بالا ببرند و یا با وسیله دیگری به چاپ محصولات کم تعداد تر بپردازند .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری