فروشگاه کپی رنگی

 

کپی سیاه و سفید : در حالی که جهان امروز ما ، دنیایی مملو از رنگ ها و الوان گوناگون است و وجود نمایشگرهای ریز و درشت دیجیتالی هم سبب شده اند تا تصاویر پر وضوح و رنگارنگ ، بخشی از حیات ما شوند ، شاید تصور یک زندگی سیاه و سفید برای نسل های امروزی – دهه نودی ها – اندکی دشوار باشد . این در حالیست که تا همین چند دهه قبل وجود رنگ در پدیده هایی مانند تلوزیون ، تصاویر کاغذی یا کپی آن ها بی معنی بود . در همین رابطه می توان گفت که اگرچه صنعت فیلم یا برنامه های تلوزیونی از دهه

بیست میلادی رونق یافته و دیده شدند ، اما دهه شصت میلادی – و مثلاً در جام جهانی انگلیس در سال 1966 که برای اولین بار تصاویر فوتبالی به صورت رنگی تصویر برداری و پخش شدند – برگی تازه در زندگی انسان بود ، چرا که می توانست تصاویر را همانگونه که وجود دارند دیده و محو فضای مجازی شود .

جالب است بدانید این رنگی یا سیاه و سفید بودن آنچنان در زندگی انسان – به صورت ناخودآگاه – ریشه دواندیده است که طی تحقیقی حتی کیفیت خواب کودکان حاضر را نسبت به نسل های گذشته تغییر داده است . طبق گزارشی از روزنامه اعتماد (شماره 2216) ، محققانی ژاپنی دریافته اند که نسل هایی که با تلوزیون سیاه و سفید بزرگ شده اند ، عموماً خواب هایی سیاه و سفید می بینند ، این در حالیست که نسل فعلی اینچنین نبوده و حتی رویاهای آنان نیز دارای رنگ های متعدد و زنده است . از این روی می توان گفت که وجود رنگ ها معنای بهتری به زندگی ما داده و سبب شده است تا همانطور که مشاهده یک فیلم رنگی از سیاه و سفید آن دلنشین تر است ، دیدن یک برنامه با رنگ های زنده دلنشین تر از دیدن آن به گونه ای که حتی صبغه حضار در چارچوب تلوزیون شناسایی نمی گردد لذت بخش تر بوده و حتی سربرگی در دستان ما که با فامی چشم نواز مطلوب تر از نمونه سیاه سفید آن است ، با وجود آن ها درک بهتری از محیط پیرامونمان را داشته باشم .

با توجه به این مقدمه ، همانطور که گفتیم تصاویر و مدارک رنگی بسیار دلنشین تر از نمونه های سیاه و سفید خود می باشند ، اما چه عاملی وجود دارد که سبب شده است تا کپی سیاه و سفید هم اکنون نیز مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی داشته باشد .

در روزگاری که دستگاهی مانند بیزهاب یا بهترین دستگاه کپی رنگی می تواند در عین حالی که از یک داده پرینت می گیرد ، آن را کپی کند ، از مدرک دیگری اسکن گرفته و همه آن ها را فکس نماید ، شاید استفاده از  کپی سیاه و سفید غیر منطقی به نظر برسد ، اما این محصول دارای مزایای متعددیست که حداقل در ایران استفاده از آن را بصرفه می کند .

گاهی برای خرید یک دستگاه مجهز یا مواد مصرفی کپی مستلزم صرف هزینه سنگینی هستیم ، حال در مراکزی که تنها خدمت آن تکثیر اوراق بوده و صاحب امتیاز آن نیز دارای بودجه فراوانی نمی باشد ، چگونه می توان یک دستگاه گران قیمت تهیه کرد ؟ اگرچه توسل به کپی استوک و محصولات دست دوم یا استفاده از مواد مصرفی ارزان تر نیز می تواند راه خوبی برای فائق آمدن بر این مشکل باشد ، اما خرج های احتمالی که پس از سال ها استفاده مستمر از دستگاه روی دست اپراتور می ماند ممکن است وی را از اتخاذ چنین تصمیمی پشیمان کند (به این نکته توجه شود که منظور استفاده غیر متعارف و بی وقفه از یک دستگاه است ، در نتیجه نباید همه محصولات استوک را با دیدی منفی نگریست) .

همه اینها در حالیست که عموم مصرف روزانه ما در قالب کپی سیاه و سفید می گنجد . به زبانی ساده تر ، در بیشتر مراکزی که باید به آن ها مدارکی کاغذی تحویل دهیم ، استفاده از نسخه های سیاه و سفید باب بوده و نمونه های رنگی در آنجا غیر طبیعی به نظر می رسد . از کپی شناسنامه و کارت ملی گرفته تا تصویر سایر مدارک شناسایی ، کپی قبوض ، فرم ها ، درخواست ها ، نامه های رسمی و ... در قالبی تک رنگ هم خوانا بوده و هم با داشتن فرمتی با کیفیت (مثلاً PDF) دارای خروجی سریع الوصول و زیبایی نیز می باشند . از این گذشته وجود جزوات ، رساله ها و بیشتر کتب در فونتی سیاه روی زمینه ای سفید یکی از فرمال ترین طرق عرضه یا انتقال یک نوشته می باشد ، در نتیجه به هیچ عنوان نمی توان آن ها را منسوخ دانسته و کماکاان می توان محصولاتی قابل قبول و کاربردی از این خانواده یافت .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری