مکان شما در سایت

فروشگاه کپی رنگی

دستگاه کپی دست دوم را نیز مانند سایر وسایلی که نوع استفاده شده از آن ها وجود دارد می توان به راحتی خریداری کرد . برخی از افراد ابزار و وسایل خود را تحت این عنوان به فروش می رسانند تا بتوانند بخشی از هزینه های خرید آن ها را تأمین کرده و از آن برای خرید دستگاه جدید تر استفاده کنند . اغلب ما با شنیدن کلمه دست دوم فهرستی از اجناس مستعمل و کهنه را مرور خواهیم کرد ولی باید گفت که هرگز این گونه نیست . برخی از افراد هستند که دستگاهی را خریداری می کنند و تنها بعد از گذشت چند ماه استفاده از آن درمی‌یابند که دستگاه نمی تواند کیفیت و خدمات مورد انتظار آن ها را تأمین کند بنابراین مجبور به فروش آن خواهند شد ، مواردی را می توان مثال زد که افراد به خاطر شرایط بد مالی مجبور

می شوند تا بخشی از ابزار و وسایل خود را حتی به صورت نو نیز به فروش برسانند . در هر دو مثال ذکر شده اجناس به هیچ وجه مستهلک نبوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند بنابراین قرار گرفتن کلمه دست دوم در کنار نام یک دستگاه نمی تواند دلیلی بر استهلاک زیاد آن باشد .

 

در حال حاضر در بازار این محصولات می توان نوع دست دوم هر دستگاهی را با قیمتی به مراتب پایین تر خریداری کرد . دستگاه های کپی نیز در زمره این محصولات قرار دارند و از آن جایی که فروش دستگاه نو آن ها زیاد است می توان بازار خوبی برای ورود فروشندگانی باشد که قصد ارائه نوع دست دوم آن ها را دارند . برای افرادی که می خواهند یک  را در منزل خود داشته باشند و به دلیل راه دور و مشکلات ترافیکی توانایی مراجعه به خدمات چاپ را ندارند ، خرید یک دستگاه کپی دست دوم معقول به نظر می رسد چرا که با پرداخت هزینه ای بسیار پایین صاحب یک دستگاه کپی خواهند شد و نگرانی از بابت در دسترس نبودن خدمات چاپ دیگر نخواهند داشت . بعلاوه خرید دستگاه کپی دست دوم این مزیت را دارد که می توان مبلغ پرداخت شده برای آن را تقریباً به صورت کامل دریافت کرد . اگر شما دستگاه نو خریداری خود را تنها چند روز بعد از استفاده بفروش برسانید ، باید گفت که حدود نصف مبلغ پرداختی را از دست خواهید داد ولی دستگاه های دست دوم یک بار افت قیمت خود را تجربه کرده اند و فروش مجدد آن ها نمی توانند بیش از دو یا سه درصد قیمت آن ها را کاهش دهد .

 

اگر از زاویه ای دیگر به موضوع بنگریم خرید آن ها جذاب تر خواهد شد ، کسانی که تازه می خواهند به حرفه چاپ وارد شوند ، آشنایی زیادی با فرآیند های آن نخواهند داشت و ممکن است در حین کار به مشکلات زیادی برخورد کنند . یکی از این معضلات کار با دستگاه های کپی می باشد . اگر یک فرد تنها بخواهد چند برگه را چاپ کند به هیچ وجه نمی تواند یک دستگاه را خراب کند ولی زمانی که تیراژ چاپ بالا می رود ، یک اشتباه کوچک می تواند به دستگاهی که هزینه های زیادی برای آن پرداخت کرده اید آسیب های جدی وارد کند . این افراد می توانند با خرید دستگاه فتوکپی دست دوم از این خطرات جلوگیری کنند ، به این صورت که می توانند آزمون و خطاهای خود را روی دستگاه دست دوم جهت یادگیری انجام دهند و زمانی که کاملاً به موضوع مسلط شدند سراغ خرید دستگاه نو بروند . حتی در صورتی که شما در مجموعه و یا منزل خود دستگاه را در اثر عدم آشنایی و یا اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی از بین ببرید دیگر نگران نخواهید بود چرا که هزینه زیادی را برای خریدش پرداخت نکرده اید .

 

دستگاه کپی دست دوم یا نوع استوک آن

شاید بتوان گفت که اغلب افراد در خرید و فروش های خود این دو نوع از یک دستگاه را با هم برابر می دانند و فرقی در خرید بین آن ها قائل نمی شوند . اما باید گفت که موضوع کاملاً متفاوت است ، شما نمی توانید یک دستگاه کپی سیاه و سفید استوک را با قیمتی برابر و یا حتی پایین تر از نوع دست دوم آن خریداری کنید . نوع استوک هر دستگاه به دلیل کیفیت بالاتر در اکثر موارد قیمتی بیشتر از دست دوم خواهد داشت . اجناس استوک تفاوتی ماهوی با اجناس دست دوم دارند ، این اجناس وسایلی هستند که به دلیل وجود محدودیت زمانی در کشور های اروپایی و خارجی در استفاده از ابزار و وسایل بعد از مدتی حتی درصورت سالم بودن از رده خارج می شوند ، چرا که این کشور ها معتقدند که هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها بسیار زیاد و آسیب های وارده توسط آن ها به محیط زیست بعد از مهلت قانونی استفاده جبران ناپذیر خواهد بود ، به همین دلیل شرکت های سازنده این وسایل و نمایندگان آن ها بعد از گذشت مهلت زمانی مقرر آن ها را جمع آوری کرده و مورد بازرسی و تعمیر کامل قرار می دهند و کلیه قطعات مستهلک شده را با نو جایگزین می کنند . به عبارتی دستگاه برای استفاده مجدد تحت استاندارد های شرکت سازنده باز سازی می شود . از آنجایی که کشور های توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته محدودیتی در استفاده از وسایل ندارند و بار ها دیده شده که حتی خودرو های خود را بعد از گذشت 40 سال یا بیشتر از تولید آن ها هنوز استفاده می کنند ، بنابراین بازار خوبی برای این شرکت ها خواهند بود و آن ها دستگاه های استوک خود را برای فروش مجدد به این کشور ها صادر می کنند . در مورد دستگاه های دست دوم می توان گفت که آن ها وارداتی نبوده و وسایل مورد استفاده در داخل کشور هستند ، بنابراین قیمت زیادی را نخواهند داشت و افراد در تأمین قطعات آسیب دیده آن ها با مشکل نیز مواجه نمی شوند . بنابراین پیشنهاد می شود تا در خرید دستگاه کپی دست دوم مورد نظر خود دقت بیشتری را بخرج دهید و سعی کنید تا نوع با کیفیت تر آن ها را خریداری کنید .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری