فروشگاه کپی رنگی

خوانندگان این مطلب مانند بسیاری از مردم شاید از ماهیت دولوپر و دلیل وجود آن را در چاپگر ها اطلاعی نداشته باشند . به این منظور بهتر است تا کمی دقیق تر به نحوه کار یک دستگاه چاپ دقت کنیم . تمامی این وسایل از انواع پرینتر ها تا دستگاه کپی به غیر از نوع جوهر افشان به این واحد برای انجام عملیات چاپ نیاز دارند . از آنجایی که بیشتر آن ها از فناوری لیزر و تونر برای چاپ استفاده می کنند ، حضور تونر به تنهایی نمی تواند باعث انتقال اطلاعات روی برگه ها شود ، بنابراین به ماده

ای نیاز خواهد بود تا به عنوان یک مکمل در فرآیند چاپ عمل کند ، این پدیده چیزی جزء دولوپر نخواهد بود . این جزء واحدی از فرآیند چاپ است که به جمع آوری و یا انتقال پودر بر روی کاغذ کمک می کند . در بیشتر دستگاه های کپی این قطعه ، مخزن تونر و درام بر روی یک کارتریج قرار گرفته اند تا بتوانند هرچه بیشتر سرعت عمل را افزایش و سایز دستگاه چاپ را کاهش دهند . دستگاه کپی سیاه و سفید و یا پرینتر ساده که تنها از یک رنگ در آن ها استفاده می شود ، فقط به یک واحد از آن نیاز خواهد داشت ، امّا زمانی که از کپی یا پرینتر های رنگی استفاده می کنید ماجرا کاملاً متفاوت خواهد بود ، چرا که شرکت سازنده ممکن است برای هر رنگ یک واحد مخصوص در نظر بگیرد که روی کارتریج نصب می شود ، بنابراین در این نوع تعداد چهار عدد از آن ها را می توان مشاهده کرد .  

دولوپر در واقع با چرخش خود درام را به پودر مغناطیسی آغشته می کند تا بتواند چاپ را روی برگه انجام دهد . ازاین ماده تحت عنوان پودر سنگین نیز یاد می شود ، چرا که دارای حالت مغناطیسی بوده و ساختاری شبیه براده های آهن دارد . آن ها تنها کار انتقال ذرات پلاستیکی رنگ را برعهده دارند و بعد از هر بار چاپ به درون مخزن خود توسط دستگاه باز گردانده می شوند ، بنابراین جز مواد مصرفی نبوده و تمام نمی شوند . تنها مشکلی که ممکن است برای آن ها به وجود بیاید افت کیفیت و از دست دادن کارایی می تواند باشد . کاهش در کارایی به طور معمول هر چند سال یک بار اتفاق خواهد افتاد ، بنابراین نباید هیچ نگرانی را از بابت تمام شدن ناگهانی آن داشته باشید ، حتی قیمت آن ها به این خاطر چندان اهمیت پیدا نمی کند .

 

دلایل اهمیت این واحد در چاپگر ها

شاید کاربرد این واحد بسیار ساده باشد ولی به هیچ وجه از تأثیر آن در کیفیت چاپ نمی توان چشم پوشی کرد ، چرا که هر چه قدر کارایی این ماده افت می کند کیفیت چاپ پایین تر می آید ، مصرف تونر بالاتر خواهد رفت و شما شاهد ریزش تونر درون دستگاه خواهید بود . افت کیفیت این ماده تا زمانی ادامه می یابد که برگه های چاپ شده رنگ کاملاً سفید را به خود می گیرند . این درست زمانی است که باید دولوپر را تعویض کنید ، بنابراین سعی کنید تا در هنگام خرید با کیفیت ترین نوع را انتخاب کنید .

 

نکات مهم در نگهداری از تونر و دولوپر

افراد باید دقت کنند تا تونر و Developer را در هوای خشک و با درجه حرارت پایین قرار دهند ، چرا که گرمای زیاد و رطوبت رابطه مستقیمی با کاهش در کیفیت این مواد و عملکرد دستگاه خواهد داشت . این امر بیشتر به این دلیل است که ذرات تونر در حضور حرارت و رطوبت زیاد به یکدیگر می چسبند و دولوپر نیز از آن ها متأثر می شود . این واحد براساس جریان الکترو مغناطیس کار می کند به همین خاطر رطوبت به میزان زیادی در عملکرد آن تأثیر گذار خواهد بود . اگر دقت کرده باشید در زمستان ها که رطوبت هوا تا حدود زیادی بالا می رود ، بعد از راه رفتن روی فرش و یا موکت هنگامی که دست خود را به جسمی فلزی نزدیک می کنیم به هیچ وجه الکتریسیته ساکنی را حس نخواهیم کرد ، ولی در فصل تابستان ماجرا کاملاً برعکس خواهد بود . زمانی که به دلیل وجود گرما رطوبت هوا پایین تر است ، الکتریسیته ساکن سریع تر در بدن شما تجمع پیدا می کند و با کوچکترین تماس با یک فلز انتقال حتی ممکن است جرقه ای را نیز به این خاطر مشاهده کنید ، بنابراین رطوبت عاملی مهم در کاهش و یا افزایش کیفیت چاپ خواهد بود . زمانی که کیفیت چاپ شما بنا به دلایل مذکور کاهش پیدا می کند ، تشخیص علت به مراتب دشوار خواهد بود ، بدین منظور بعضی از شرکت های سازنده سیستمی را روی دستگاه تعبیه کرده اند که با هشداری کاربر را از کاهش در کیفیت آن آگاه خواهد کرد . اگر با تعویض این ماده روی دستگاه هنوز هم چراغ هشدار آن روشن است ، بهتر است تا کنتور آن را مجدد راه اندازی کنید ، در این مواقع مشکل شما برطرف خواهد شد . رعایت کردن نکات فوق کیفیت چاپ شما را مخصوصاً زمانی که در رقابت با سایر فعالان در صنف خود هستید به مراتب بالاتر خواهد برد و شما می توانید بدون هیچ هزینه اضافی ، تنها با ارائه کیفیت بالاتر چاپ ، مشتریان بیشتری را جذب کنید . به تجربه ثابت شده است که تمامی کاربرانی که دستورالعمل نگهداری این مواد را بدقت مطالعه کرده و به آن عمل می کنند علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه خود ، به بهترین نتایج در چاپ نیز خواهند رسید .

انواع دولوپر

 شرکت های سازنده آن ها در رنگ های آبی ، قرمز ، مشکی ، زرد و بیرنگ در بسته های 300 ، 400 ، 450، 725 و 1100 گرمی برای استفاده کنندگان تولید و در دسترس قرار داده اند .  مصرف کنندگان بهتر است تا نوعی از آن را انتخاب کنند که ساخت شرکت سازنده دستگاه و از نوع با کیفیت آن باشد ، در غیر این صورت چیزی جز هزینه های مازاد نخواهند داشت .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری