فروشگاه کپی رنگی

دستگاه کپی نیز مانند سایر وسایل مکانیکی ساخت انسان به دلیل تماس قطعات با یکدیگر دچار اصطکاک می شوند و یا به دلیل چالش های فیزیکی که برای آن ها رخ می دهد ممکن است آسیب ببینند ، به همین خاطر لازم است تا قطعات فرسوده یا آسیب دیده در آن ها را با نوع سالم جایگزین کنیم . شما به این منظور می توانید قطعات یدکی دستگاه کپی را از فروشگاه ها و یا نمایندگی های دستگاه خود خریداری کنید .

 انسان در طول تاریخ مرتّباً سعی کرده است تا بتواند بر محدودیت های فیزیکی و جسمانی خود غلبه کند ،  این محدودیت ها در هر زمان شکل خاصی را بخود گرفته اند.  زمانی برای اجداد ما  جابجایی یک سنگ محدودیت  محسوب می شد ولی در حال حاضر گرچه این محدودیت تا حدودی وجود دارد  ؛ ولی ما توانسته ایم با ساخت  ماشین آلات خیلی راحت تر از گذشته  آن ها را جابجا کنیم . حتی نوشتن اطلاعات بر روی تعداد زیاد کاغذ نیز در سال های نه چندان دور محدودیت محسوب می شد، به طوری که برای

  نوشتن یک کتاب به  وقت و افراد زیادی نیاز داشتیم تا  تنها بتوانیم یک نسخه از کتاب را کتابت کنیم ، ولی هم اکنون به لطف فناوری می توانیم از یک کتاب و تنها در طی کمتر از یک ساعت با استفاده از یک دستگاه کپی چندین نسخه چاپ کنیم . همان طور که می بینید سرعت ،کیفیت و دقت عمل  ما در زمان حاب به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست .

قطعاً می توان گفت که رونق صنعت نشر و کتاب مدیون استفاده از دستگاه های کپی و چاپ است ؛ چرا که بدون استفاده از آن ها چاپ این تعداد از کتاب ، مجله و روزنامه در غیر ممکن می نمود . این دستگاه ها آنقدر مورد استقبال قرار گرفتن که به درون  منازل نیز راه پیدا کردند و حتی  در پیش بینی جسورانه ای می توان گفت که آن ها هیچ وقت از رونق نخواهند افتاد ؛ چرا که  چاپ کتب ، اسناد و سایر صفحات نگاشته شده در کنار بروکراسی همیشه خواهند بود و نیاز به چاپ هم به تناسب آن ها وجود خواهد داشت .

زمانی که افراد برای خرید یک دستگاه کپی به بازار مراجعه می کنند سعی در این دارند تا دستگاهی با کیفیت ، با دوام و عمر مفید بالایی را خریداری کنند ؛ ولی صرفاً خرید یک دستگاه با کیفیت ضامن دوام آن نخواهد بود ، آنچه بعد از خرید یک دستگاه کپی اهمیت پیدا می کند رعایت استاندارد ها حین کار با دستگاه و مراقبت های دوره ای از قطعات و لوازم آن می باشد . عدم رعایت این مراقبت ها سبب استهلاک سریع قطعات و خرابی آن ها می شود. ، بنا براین در ادامه سعی می کنیم تا با معرفی این قطعات در ضمن آشنایی با آنها و نحوه کارکرد شان این فرصت را نیز در اختیار تان قرار دهیم تا درصورتی که دستگاه کپی شما دچار حادثه شد و قصد خرید قطعات یدکی دستگاه کپی را برای آن داشتید بتوانید انتخابی درست  را داشته باشید .

 

  1. انواع کاغذ کش : وظیفه حرکت کاغذ بین قطعات مختلف را بر عهده دارند
  2. انواع لامپ های گرم کننده (هیتر) و هالوژن : به منظور عکس برداری از برگه ها و خشک نمودن تونر روی برگه ها استفاده می شود
  3. چرخ دنده های دستگاه : حرکات بالا و پایین کارتریج تونر و بقیه قطعات را بر عهده دارند
  4. دستگیره های ترانسپورت ها
  5. درام : تصاویر را بر روی کاغذ انتقال میدهد
  6. قسمت های درایور به عنوان قطعات یدکی دستگاه کپی
  7. کارتریج : چاپ اطلاعات و پخش تونر را بر عهده دارد
  8. برد اصلی دستگاه : تمام عملیات کپی را مدیرید می کند
  9. پاور دستگاه : تامین ولتاژ مناسب برای دستگاه از طریق آن است
  10. سینی دریافت کاغذ : حجم ، تعداد و نوع کاغذ ورودی را تعیین می کند.

در بین قطعات یدکی دستگاه کپی یاد شده تنها چرخ دنده ها ، کارتریج و قطعات هیتر و درام به دلیل داشتن حرکات فیزیکی  بیشتر در معرض آسیب های بیشتری هستند و لزوم به تعویض بیشتری را پیدا می کنند .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری