فروشگاه کپی رنگی

 

 

شارژ کارتریج یکی از اقداماتی است که تمامی افرادی که از دستگاه های کپی و یا پرینتر های پودری و یا جوهری (مانند کپی شارپ استوک یا کپی توشیبا استوک) استفاده می کنند به آن نیاز پیدا خواهند کرد. بر روی کارتریج ها مخزنی تعبیه شده است که پودر چاپ را درون آن تزریق می کنند تا در حین چاپ از آن استفاده شود . شما هر بار که دکمه چاپ را روی دستگاه پرینتر و یا کپی خود را فشار می دهید یک لایه از این پودر بر روی برگه قرار می گیرد و در نهایت توسط حرارت خشک می شود تا بتواند متن یا عکس شما را چاپ کند . کارتریج جوهری سیستمی متفاوت از این را دارد به  این  صورت که در آن به جای پودر از جوهر با رنگ های زرد ، آبی  ، قرمز و مشکی استفاده می

کنند ، سه رنگ اصلی  با یکدیگر ترکیب می شوند تا سایر رنگ ها را بسازند و رنگ مشکی نیز تنها برای چاپ سیاه و سفید استفاده می شود . در این کارتریج رنگ توسط سوزن های مخصوص متناسب با طرح بر روی برگه پاشیده می شود تا بتواند طرح را در مقابل حرارت روی برگه شکل دهد . در بیشتر دستگاه های جوهر افشان به صورت سنتی سه مخزن رنگ به یکدیگر متصل بود و شما مجبور می شدید تا با اتمام یک رنگ دو مخزن دیگر را نیز تعویض کنید . در نسخه های جدید تر این دستگاه این مشکلات کاملاً برطرف شده است و مخزن ها را جدای از هم ساخته اند .

 

شارژ کارتریج  و نگهداری آن را چگونه باید انجام شود

زمانی که کارتریج در حال تمام شدن باشد و یا پودر و جوهر آن به اتمام برسد باید دقت کنید تا هرچه سریع تر نسبت به شارژ آن اقدام کنید در غیر این صورت جوهر درون آن خشک شده و مجبور به پرداخت هزینه تعمیر و یا خرید کارتریج نو خواهید بود .  برای شارژ مجدد باید مراحل زیر را طی کنیم . شما به یک عدد کیسه پلاستیکی ترجیحا از نوع زیپ دار ،  نوار پارچه ای  و چند عدد کش نیاز خواهید داشت .

 

پس از بیرون آوردن کارتریج  از دستگاه آن را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید و برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج نوار پارچه ای را مرطوب کرده درون پلاستیک  قرار دهید . باید توجه کنید اگر نتوانستید کارتریج را به موقع شارژ کنید باید نوار مرطوب را مرتبا تعویض کنید  تا جوهر دستگاه خشک نشود ، بعد تنها کافی است تا آن را به مراکز شارژ ببرید .  در هنگام شارژ کارتریج دقت کنید تا تنها از پودر و یا جوهری مناسب دستگاه خود استفاده کنید . شارژ کارتریج با جوهر یا پودر های غیر استاندارد می تواند به دستگاه شما اسیب بزند و کیفیت چاپ را تا حدودی  از بین ببرد .

 

مراحل شارژ کارتریج

متخصصان در ابتدا کلیه پیچ های آن را باز می کنند تا پودر های اضافی را با استفاده از فشار باد از ان خارج کنند . در این مرحله درام ، بلید ، فوم  رول کاملاً بادگیری می شود و با ماده مخصوص ان ها را سرویس می کنند . در مرحله  بعد پس از  تمیز کردن چرخ دنده ها از پودر ها ان ها را بررسی می کنند تا دچار آسیب و یا شکستگی نباشند و در صورت وجود خرابی آن ها را تعویض می کنند . گریس کاری آن ها نیز در همین مرحله صورت می گیرد . بعد می توان کارتریج را با توجه به نوع پودر مصرفی شارژ کرد . شارژ کارتریج های جوهری کمی متفاوت از نوع پودری است . در نوع جوهری مخازن رنگ کاملا جدا از دستگاه هستند و شما تنها نیاز پیدا می کنید تا آن ها را پر کنید . مهم ترین نکته در مورد ان ها تمیز کردن ان ها از جوهر و بررسی ایرادات دستگاه می باشد .

 

   عوامل مؤثر بر قیمت شارژ کارتریج

تعداد مخازن و نوع دستگاه : اگر از دستگاه پرینتر جوهر افشان استفاده می کنید باید گفت که هزینه های زیادی را باید برای شارژ کارتریج ان پرداخت کنید چرا که قیمت جوهر های آن ها بسیار بالا است ، بعلاوه برخی از این دستگاه ها تنها سه مخزن و برخی دیگر چار مخزن را در اختیار دارند بنابراین تعداد مخزن نیز در قیمت شارژ مؤثر است .

 

کیفیت ماده مورد استفاده : هر چقدر کیفیت مواد مورد استفاده جهت شارژ بالا رود قیمت هم به مراتب افزایش خواهد داشت . البته می توان از مواد چینی ارزان و بی کیفیت نیز استفاده کرد ولی دستگاه شما دیگر مثل روز اول کار نخواهد کرد .

تعداد کارتریج : سازمان ها و مؤسسات به طور معمول از دستگاه های چاپ بیشتری استفاده می کنند بنابراین تعداد کارتریج  های آن ها جهت شارژ بیشتر خواهد بود . مراکز شارژ برای این افراد تخفیفات ویژه ای را در نظر می گیرند که می تواند در کاهش قیمت شارژ موثر باشد .  در مورد مصارف خدماتی هم می توان گفت از آنجایی که آن ها از دستگاه های چاپ چند کاره استفاده می کنند ، تعداد کارتریج و حجم ماده مصرفی در آن ها بیشتر است در نتیجه قیمت ان ها هم بیشتر می شود .

محل زندگی : هرچه محله زندگی فرد از لحاظ هزینه ها گرانتر باشد این خدمات نیز با قیمت بیشتری عرضه می شوند ولی می توان در این مکان ها نیز مجموعه هایی را یافت که با قیمت مناسب تری ان ها را انجام می دهند .

 

شارژ کارتریج و یا  تعویض آن

زمانی که جوهر یا پودر کارتریج شما تمام شود تنها دو راه خواهید داشت ، یا کارتریج جدید خریداری کنید و یا اقدام به شارژ کنید . مسلماً خرید کارتریج جدید مقرون بصرفه نخواهد بود  مگر اینکه مخزن و یا قطعات آن آسیب های جدی دیده باشند . بنابراین بهتر است تا کارتریج خود را مرتّباً شارژ کنید و هزینه های اضافی برای خرید دستگاه جدید را نیز پرداخت نکنید . البته شارژ کارتریج هم مراقبت های خاص خود را می طلبد که باید به ان ها دقت کرد .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری