فروشگاه کپی رنگی

پلاتر اپسون : در دنیایی که داده های دیجیتالی و مکتوب محیط پیرامون ما را فراگرفته اند ، ارائه برخی از این اطلاعات تنها در قالب خود مفید و میسر بوده و در پاره ای مواقع با ورود به چارچوب دیگری مفهومش را از دست می دهد . به طور مثال GIF  های دیجیتالی ، به عنوان تصاویر متحرک کم حجم ، تا زمانی مفید و محبوب هستند که در این حالت مانده و یا بهبود یابند ؛ این در حالیست که اگر این محصول با پیشرفته ترین پرینترهای دنیا و مرغوب ترین رنگ های موجود نیز چاپ گردد ، چیزی به جز تصویری ثابت و بی کیفیت نمی باشد ، به همین دلیل است که گفته می شود هر فرمت در صورت ظهور با دستگاه خروجی متناسب با آن کاربرد دارد .

با توجه به این مقدمه ، گاهی تبدیل صور دیجیتالی به صفحات فیزیکی لازم الاجراست . به عنوان مثال نوشته هایی که قرار است در کسوت کتاب یا یک جزوه به دست عموم برسد ، پوستری که باید چاپ شود ، بنری که حاوی اطلاعات مهمی بوده و در صورت دیده شدن مفید خواهد بود و ده ها مثال دیگری که با وجود همه گیر شدن فناوری و سخت افزارهای دیجیتالی ، هنوز هم نسخه چاپی آن ها جذاب و کاربردی تر است ، گوشه ای از محصولاتی هستند که نیاز به تغییر شکل و هویدا شدن در کالبدی تازه را دارند .  

در همین رابطه نقشه های عمرانی و صنعتی که متشکل از اشکال هندسی ، علائم ریاضی و حروف انگلیسی متعددی هستند ، اگرچه با نرم افزارهایی همچون اتوکد ترسیم شده اند ، اما با درجا زدن در همین لباس سود چندانی نخواهند داشت ، در نتیجه برای استفاده بهتر از آن ها لازم است تا به رشته تحریر درآمده و روی کاغذی ملموس چاپ گردند .

اگرچه دستگاه های فراوانی به عنوان خروجی رایانه امکان چاپ اطلاعات را دارند ، اما پلاتر به عنوان وسیله ای تخصصی برای داده های مذکور مورد استفاده قرار می گیرد ؛ لذا در این یادداشت قصد داریم تا به این دستگاه پر کاربرد و پلاتر اپسون به صورتی ویژه بپردازیم .

 پلاتر اپسون و محصولات دیگری از مجموعه های hp و کانن ، به عنوان اصلی ترین محصولات موجود در بازار ایران در ساختار مکانیکی خود در سه گروه اصلی جوهر افشان ، قلمی و لیزری قرار می گیرند . می توان گفت که پلاتر اپسون از نوع جوهر افشان ، در حقیقت همان پرینترهای این کمپانیست ، با این تفاوت که در ابعادی بزرگتر ، دارای نازلی با گستره حرکتی وسیعتر و بستری برای پذیرش ورقی با عرض بیشتر (بدون محدودیت طولی) می باشد ، لذا در نمونه های بیشماری دیده می شود که از این وسیله برای چاپ تصاویر رنگی و با کیفیتی در ابعاد بزرگ ( مانند چاپ عکس در آتلیه و کارگاه چاپ سابلیمیشن ) استفاده می شود .

در نمونه های قلمی این محصول ، نازل مذکور جای خود را با قلمی با نوک ظریف می دهد که توانایی رسم خطوط و شکل های هندسی ظریف را داشته باشد . نا گفته نماند که به دلیل نمایش نا مطلوب کاراکتر ها و چاپ تک تک آن ها ، از پلاتر اپسون برای پرینت متون ریز استفاده نمی شود ، اما اگر قلم مورد نظر در نمونه های بزرگی که ضخامتش مهم نباشد استفاده گردد ، نتیجه خوبی به دنبال خوهد داشت . جالب است بدانید چنانچه به جای قلم از کاتری مخصوص استفاده شود ، اپراتور قادر خواهد بود تا با کمک نرم افزارهای HPGL و DMPL به جای چاپ یک طرح ، قسمت های مشخص شده را ببرد که این کار برای مشاغلی همچون خیاطی که به الگوهای کاغذی نیازمندند ، بسیار مطلوب و کاربردیست .

در ادامه می توان به تکنولوژی PrecisionCore TFP که یکی از مهمترین ویژگی های محصولات جدید این کمپانیست اشاره کرد . این فناوری در ساخت هد های چاپ پلاتر که سبب می شود این قطعات از نیاز به تعویض فارغ شوند . بی تردید تصاویری از محیط CAD و GIS در صورتی که جزئیات فراوان و گرافیک بالایی داشته باشند ، در صورت ظاهر شدن به کمک دستگاه های قدیمی تر وقت و انرژی زیادی از ما می گیرند ، به همین دلیل مجموعه مذکور در ساختار محصولات نسبتاً جدید خود (مانند SureColor SC-T7200) از رمی یک گیگا بایتی ، پردازنده‌ ای 1.6 گیگا هرتزی و هاردی متناسب با این سخت افزار برای چاپ بی واسطه از هر برنامه استفاده کرده است .

در پایان لازم به ذکر است که مجموعه کپی رنگی علاوه بر محصول مذکور ، ارائه دهنده انواع   فتوکپی دست دوم و کپی استوک  نیز می باشد .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری