فروشگاه کپی رنگی

 

صحبت در خصوص قیمت دستگاه کپی دست دوم همانند نمونه های نوی آن ها امری نسبی و متغیر می باشد . به عبارتی دیگر ، زمانی که از قیمت دستگاه کپی دست دوم سخن به میان می آید ، در حقیقت از کالایی حرف می زنیم که نمونه ایرانی نداشته و باید برای ابتیاع آن به مجموعه های خارجی رجوع کنیم . بدیهیست که داد و ستد با مجموعه های غیر ایرانی – در این مورد خاص شرکت هایی که دستگاه  کپی استوک یا فتوکپی دست دوم را پس از پنج سال فعالیت از مصرف کنندگان دست اول آن خریداری کرده و با بهبود عملکرد ، رفع نقص و در معرض فروش قرار دادن آن ها ، مصرف کنندگانی که به هر دلیلی امکان یا تمایل خرید نمونه های نوی آن را ندارند سیراب می کنند – ملزم به ارائه ارزهای بین الملی می باشد . از سویی

دیگر نوسان افسارگسیخته ارز در روزهای اخیر در کشورمان سبب شده است تا نتوان قیمت ریالی این محصولات را به طور دقیق بیا کرد ، چرا که ممکن است قیمت محصولی خاص در زمان نگارش این مطلب تا مطالعه آن توسط مخاطبین صدها هزار تومان اختلاف داشته باشد ، با این حال می توان به قیمت ارزی آن ها بسنده کرد . در این خصوص معمولاً ارزان ترین قیمت دستگاه کپی دست دوم متعلق به محصولاتیست که دارای سرعت پایین (تعداد کپی پایین در دقیقه) ، پرینت سیاه و سفید ، برگه دان کوچک ، عدم اسکن یا فکس مدارک یا افزونه های کاربردی دیگری هستند که همانند Canon PIXMA MG2522 با قیمتی قریب به 15 الی 20 دلار یافت می شوند . این درحالیست که هرچه امکانات یک محصول بیشتر شود قیمت آن نیز بالطبع افزایش می یابد که برای این نمونه نیز می توان Konica Minolta Bizhub Press C7000 یا HP LaserJet 9000mfp Monochrome Laser را مثال زد که به ترتیب با 25.000 و 15.000 دلار قیمت در زمره محصولات گران قیمت دست دوم قرار می گیرند . 

فتوکپی دست دوم

می گویند که در دهه های گذشته ، محصولات کمپانی بنز دارای چنان کیفیتی بوده اند که هیچگاه خراب نشده و حتی اگر نیاز به تعویض آب و روغن آن ها نبود ، حتی کاپوت آن ها نیز در آستانه پلمپ شدن دائمی و عدم امکان دسترسی کاربران قرار می گرفت ! این رویه که امروزه در خط تولید خودرویی مانند رولزرویس نیز ادامه دارد ، چه ایرادی داشت که باعث نگرانی تولیدکنندگان مذکور شده و این روند ادامه نیافت ؟

طبیعیست که زمانی محصولی با این کیفیت کار کرده و به این خوبی رضایت کاربر را  جلب می نماید ، هیچگاه هم تعویض نشده و در نهایت با اشباع جامعه از این محصول و عدم فروش کمپانی مادر ، این مجموعه ورشکسته می شود (چالشی که کمپانی رولزرویس با عرضه محصولاتی سفارشی با عمر مفید صد ساله ، اما گران قیمت آن را دور زده است) در نتیجه از یک سو با تعریف عمری مشخص برای دستگاه و از سویی دیگر با تعریف قوانینی مبنی بر تعویض اجباری این محصولات ، موجبات گردش جریان کالا را فراهم آوردند تا در این میان هم تولید کننده ، هم مصرف کننده و هم محیط زیست متضرر نشوند .

حال اگر به سراغ ماشین آلات اداری و فتوکپی دست دوم بازگردیم ، خواهیم دید که بسیاری از این دستگاه های کارکرده ، همان محصولات از رده خارجی می باشند که عمر اسمی آن ها تمام شده و تنها بواسطه اینکه از اولین روز استفاده از آن ها تاریخ مشخصی گذشته است – حتی اگر تعداد دفعات استفاده از آن ها انگشت شمار هم بوده باشد – اینک محکوم به از دور خارج شدن می باشند ؛ از دور خارج شدنی که نه به معنای نابودی و فنا ، بلکه به معنای خروج از کشوری اروپایی و ورود به مرزهای قلمرو دیگری مانند ایران می باشد .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری