فروشگاه کپی رنگی

روال کار ریسوگراف

روال کاری ریسوگراف :

ابتدا برگه ای که نیازمند تکثیر از آن هستید بر روی دستگاه قرار می گیرد و پس از آن ریسوگراف ( به علت دارا بودن وسیله ای شبیه به اسکنر ) برگه و یا مستندات را اسکن می نماید . و پس از آن از طریق سیستم حرارتی موجود تمام طرح و نقش ها را بر روی یک مستر کپی می نماید و پس از آن تمام طرح ها بر روی درام نقش می بندد ، پس از آن درام شروع به چرخش می نماید و  کاغذ ها تک به تک وارد دستگاه شده و درام در تماس مستقیم قرار میگیرد و در نهایت طرح بر روی کاغذ ها چاپ می شود . ذکر این نکته در اینجا بسیار حائض اهمیت می باشد که برخی از ریسوگراف ها می توانند به کامپیوتر متصل شده و در این صورت تصویر که به صورت فایل کامپیوتری در سیستم قرار دارد مستقیما" بر روی مستر قرار می گیرد ، در مورد سرعت کپی برداری با ریسوگراف ها می توان بدینگونه بیان نمود که سرعت آن وابستگی خیلی مستقیمی با ماهیت جوهر آن دارد به گونه ای که به محض قرار گیری جوهر بر روی کاغذ عملیات چاپ به اتمام رسیده و مانند برخی دستگاه ها نیازی به حرارت پس قرار گیری جوهر بر روی کاغذ نیست این روال چاپ دقیقا" مشابه چاپ سیلک می باشد ، در چاپ سیلک نیز پس از قرار گیری جوهر بر روی کاغذ به هیچ وجه نیازی به گرمای اضافی جهت تثبیت رنگ ها وجود ندارد. از جمله خواص دیگر جوهر های ریسوگراف می توان به تغییر بافت جوهر در برابر بافت کاغذ اشاره نمود در ریسو می توان همرنگ ها را به منظور رد محدودیت پالت ها روی هم چاپ نمود.برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات فتوکپی دست دوم و کپی استوک دیدن فرمائید . 

بهترین روال نگهداری ریسوگراف چیست ؟

بهترین روال نگهداری از ریسوگراف ، ریسوگراف ، نکان ایمنی نگهداری از ریسوگراف ، نگهداری از ریسوگراف

پس از خرید هر دستگاه تا زمانی که بهترین روال را برای نگهداری آن سپری نمایید ، این دستگاه می تواند به راحتی می تواند در طی سالیان متوالی به بهترین وجه ممکن کار نماید در دستگاه ریسوگراف هم مانند مابقی دستگاه ها می بایست نکاتی منظور گردد تا دستگاه به بهترین وجه ممکن دارای طول عمر بسیار زیادی باشد در ذیل به برخی از این نکات می پردازیم :

1) در مدل های مختلف ریسوگراف بهترین ولتاژ مناسب 220 تا 240 ولت و بهترین جریان مصرفی آن نیز از 1 تا 3 آمپر می باشد.

2) راه اندازی دستگاه می بایست در نزدیک ترین پریز برق قرار داشته باشد و در غیر این صورت و در زمانی که نیاز به سیم سیار بود می بایست از سیم سیار جاری انشعابات اضافی اخذ نگردد.

3) کابل برق دستگاه می بایست به هیچ وجه خم و یا لگد مال نگردد

4) در زمان حرکت دستگاه می بایست دستگاه از پریز برق جا گردد

5) هر دستگاه برقی می بایست در مکانی قرار گیرد که از اطراف حدود 10 سانتیمتر فضای خالی وجود داشته باشد

6) دستگاه به هیچ وجه نباید ر مجاورت پنجره قرار گیرد تا در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرد و در صورتی که در مجاورت پنجره قرار گرفت می بایست حتما" از پرده استفاده گردد تا به هیچ وجه در معرض آفتاب قرار نگیرد .

7) دستگاه می بایست در جایی قرار داشته باشد که علاوه بر دوری از گرد و غبار  ، در محیط گرم و مرطوب و یا سرد و خشک واقع نگردد .

8) در مکان هایی که تغییرات دما به سرعت رخ می دهد دستگاه را قرار ندهید.و نیز در مکان هایی که خیلی سرد مانند زیر باد کولر و یا خیلی گرم مانند شوفاژ قرار نگیرد .

9) ریسوگراف می بایست در مکانی قرار گیرد که دارای تحویه مطبوع باشد .

10) به هیچ وجه اشیاء سنگین و یا مایعات را بر روی دستگاه قرار ندهید و در زمان ریختن مایعات در دستگاه این امکان وجود دارد که دستگاه در هر زمانی دچار برق گرفتگی و یا سوختگی گردد .

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات فتوکپی دست دوم و کپی استوک دیدن فرمائید . 

 

 

ویژگی یک ریسوگراف خوب چیست ؟

  ریسوگراف ، ویژگی ریسوگراف خوب

از جمله ویژگی هایی که یک دستگاه ریسوگراف خوب می تواند دارا باشد می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

1) سرعت بالا : به علت چاپ با استفاده از ریسوگراف با سرعت بسیار بسیار بالا می توان از این وسیله در تکثیر بسیار زیاد در مدت زمان بسیا اندک استفاده شود .

2) قیمت ریسوگراف به همراه کیفیت آن می بایست دارای یک تناسب یکسانی باشد

3) یک ریسوگراف خوب می بایست دارای کیفیت بسیار بسیار عالی باشد زیرا از آنها در مواردی که نیازمند کیفیت چاپ بسیار عالی در قبوض و یا فاکتور ها و یا ... هستیم استفاده می شود .

3) امکان چاپ با استفاده از رنگ های مشکی ، قرمز ، سرمه ای و یا سبز و یا دو رنگ از آنها و یا به صورت تک رنگ وجود دارد که استفاده از این ترکیب رنگی می تواند از جمله موارد بسیار حائض اهمیت برای ریسوگراف ها شامل شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات فتوکپی دست دوم و کپی استوک دیدن فرمائید . 

تفاوت های ریسوگراف و دستگاه کپی

تفاوت ریسوگراف و دستگاه کپی ، ریسوگراف

تفاوت های بسیار زیادی میان یک دستگاه ریسوگراف و یک دستگاه کپی وجود دارد که در ذیل به برخی از این تفاوت ها اشاره می نماییم :

1)سرعت : سرعت چاپ و تکثیر با استفاده از ریسوگراف بسیار بسیار بالاتر از چاپ با استفاده از دستگاه کپی می باشد و در مواردی که نیازمند تکثیر با تیراژ بالا هستیم بهترین گزینه چاپ با استفاده از ریسوگراف می باشد و از جمله علت های آن می توان به سرعت بسیار بالا آن اشاره نمود ، در این نوع چاپ می توان حدود 11000 برگه را در مدت زمان یک ساعت چاپ نمود .

2) کیفیت : کیفیت چاپ در ریسوگراف بسیار بسیار بالاتر از چاپ با استفاده از دستگاه های کپی می باشد و از جمله علت های این امر می توان به وجود اسکنر و استنسیل در این دستگاه اشاره نمود و اما نکته قابل اهمیت در اینجا ثابت ماندن کیفیت اولین کپی تا آخرین کپی می باشد که سبب می شود کیفیت اولین تکثیر تا آخرین تکثیر مثلا" 15000 تا بدون هیچ گونه تغییری بماند.

3) هزینه : چاپ با استفاده از ریسوگراف دارای مواد مصرفی با هزینه ی بسیار اندک می باشد و نیز در چاپ با استفاده از این نوع دستگاه قیمت چاپ بر روی یک برگه بسیار کمتر از چاپ با استفاده از دستگاه کپی می باشد .

 

4) امکان چاپ بر روی ابعاد و اندازه های متفاوت : چاپ با استفاده از ریسوگراف بر روی هر کاغذی با هر ابعاد و وزنی که باشد می تواند صورت پذیرد به عنوان مثال بر روی مقوا و با ضخامتی بیشتر از آن نیز می تواند عملیات تکثیر انجام شود و با هر ابعادی نیز عملیات تکثیر امکان پذیر می باشد .

5) اتصالات : ریسوگراف می تواند به یک کامپیوتر متصل شود و یا می تواند در یک شبکه ی کامپیوتری نیز قرار گیرد و به تمام کامپیوتر های موجود در آن شبکه متصل گردد و پس از آن می تواند در کمترین زمان ممکن عملیات چاپ با استفاده از کامپیوتر را انجام دهد .

6) امکان چاپ رنگی : در ریسوگراف از درام های متفاوت برای چاپ استفاده شده از این درام ها می توان برای چاپ در رنگ های متفاوت استفاده نمود .

7) برق مصرفی : برق مصرفی در این نوع دستگاه بسیار بهینه می باشد به گونه ای که در مدت زمان استفاده از این دستگاه می توان برق بسیار اندکی را هزینه نمود .

8) عدم استفاده از سیستم های حرارتی در دستگاه : و اما مورد بسیار مطلوبی که در این دستگاه وجود دارد عدم استفاده از سیستم های حرارتی در این نوع دستگاه ها می باشد که همین قضیه سبب می گردد تا در زمان استفاده طولانی مدت از دستگاه ، به هیچ وجه دستگاه نیازی به خنک شدن و یا گرم شدن ندارد.

9) در هنگام استفاده از ریسوگراف به هیچ وجه نیازمند شخص متخصص و کاردان نمی باشد هر شخصی با هر توان علمی می تواند به راحتی با این دستگاه کار کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات فتوکپی دست دوم و کپی استوک دیدن فرمائید . 

موارد استفاده از ریسوگراف چیست ؟

ریسوگراف ، موارد استفاده از ریسوگراف چیست ؟

همانطور که بیان شد از ریسوگراف در مواقعی استفاده می شود که علاوه بر نبود زمان کافی امکان چاپ با استفاده چاپ افست نیز وجود ندارد و ما نیازمند صرفه جویی در هزینه های لازم جهت چاپ می باشیم  در ذیل به مواردی اشاره می شود که در چاپ با استفاده از دستگاه های ریسوگراف می توان مطالب و مستندات لازم را به چاپ رسانید :

 

1) چاپ سربرگ

2) چاپ تراکت تبلیغاتی

3) انواع پاکت های نامه ، A4 ، A5 و ...

4) چاپ انواع فاکتورها

5) سرنسخه ها

و تمام مستندات چاپی که نیازمند چاپ با تیراژ بالا می باشد . و نیز لازم به ذکر است که چاپ با ریسوگراف اغلب به صورت تک رنگ و در برخی موراد به صورت 3 رنگ نیز امکان پذیر می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات فتوکپی دست دوم و کپی استوک دیدن فرمائید . 

مقالات دیگر...

  1. ریسوگراف چیست ؟

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری