فروشگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی ، دستگاه کپی ، کپی رنگی ، راهنمای خرید دستگاه کپی رنگی

 در ذیل به نکاتی می پردازیم که در زمان خرید دستگاه کپی می بایست در نظر گرفته شود و این موارد شامل راهنمایی هایی است که در زمان خرید دستگاه کپی رنگی ، جزئیات بیشتری را برای خریدار نمایان می نماید .

1) دستگاه های همه کاره :

نام دیگر این دستگاه ها All in One می باشد به عبارتی دیگر یک دستگاه وجود دارد که شامل تمام موارد و عملکردهای لازم می گردد به گونه ای که یک دستگاه علاوه بر ویژگی چاپ و یا کپی می تواند شامل قسمت اسکن مطالب و یا فکس نیز باشد به این دستگاه ها که در داخل یک دستگاه تمام ویژگی های فکس و اسکن و ... وجود داشته باشد دستگاه های چند کاره و یا همه کاره گفته می شود . از جمله مزایای این دستگاه ها اشغال نکردن فضا توسط این ابزار ها می باشد به گونه ای که با استفاده از این دستگاه ها به جای اشغال کردن چندین فضا در منزل و یا محل کار می توان به راحتی تنها بخش کوچکی را اشغال نمود و به علت تجمیع دستگاه ها در یک دستگاه فضای کمتری توسط یک دستگاه اشغال می گردد . و از جمله مزیت دیگر این دستگاه ها می توان به هزینه ی بسیار اندک آن اشاره نمود ، اینگونه دستگاه ها به علت چند کاره بودن آنها دارای هزینه ی بسیار اندکی می باشند . و از جمله بزرگترین معایب آن می توان به کیفیت پایین اینگونه دستگاه ها اشاره نمود ، به علت تجمیع این دستگاه ها و دارا بودن امکانات متفاوت آنها ، اینگونه دستگاه ها دارای کیفیت یکسانی در تمام تجهیزات آنها نمی باشد .

2) دستگاه های چاپ عکس :

در صورتی که تمایل دارید تمام تصاویر شخصی خود را خودتان به تنهایی چاپ نمایید و به چاپخانه ها برای چاپ تحویل ندهید ، با استفاده از این دستگاه ها می توانید به راحتی تمام تصاویر خود را چاپ نمایید . با استفاده از این دستگاه ها به راحتی می توانید از تصاویر خود کپی رنگی را تهیه نمایید و لازم به ذکر است که استفاده از از این دستگاه ها در صورتی که تصویر رنگی باشد به طبع آن تصویر به صورت رنگی در خروجی چاپ می شود و در صورتی که تصویر مورد نظر شما سیاه و سفید باشد تصویر مورد نظر شما نیز سیاه و سفید خواهد شد . از جمله مواردی که در اینجا بسیار حئض اهمیت می باشد میزان هزینه ی چاپ نهایی با استفاده از این دستگاه ها در مقابل دستگاه کپی رنگی می باشد ، به علت استفاده از برگه های مخصوص و نیز کارتریج این دستگاه ها چاپ با آنها خیلی مقرون به صرفه نیست .

3) هزینه مواد مصرفی در دستگاه کپی رنگی :

مواد مصرفی مبحث مهمی است که می بایست هر کدام از مشتریان فروشگاه کپی رنگی به وضوح آن را بدانند و پس از علم کامل از مواد مصرفی کپی استوک و فتوکپی دست دوم مورد نظر خود را انتخاب نمایند . مواد مصرفی ، موادی است که می بایست در طی هر بازه ی زمانی ان را تعویض نمایید  ،موادی نظیر کارتریج از این گونه مواد به شمار می آیند . دستگاه های جوهر افشان پس از چاپ حدودا" 100 تا 200 برگه نیازمند تعویض کارتریج می باشند که هزینه ی تعویض و خرید مجدد آن معادل خرید یک دستگاه جدید می باشد ، در واقع این سیاستی است که برخی شرکت ها مخصوصا" شرکت هایی که در زمینه ی دستگاه های جوهر افشان فعالیت می نمایند و اینگونه دستگاه ها را تولید می نمایند، دارند و بدینگونه که مشتری در ابتدا بدون توجه به مواد مصرفی دستگاه مورد نظر خود را خریداری می نماید و پس از استفاده در کوتاه ترین زمان ممکن ، موعد تعویض قطعات مصرفی می گردد و در آن زمان می بایست هزینه ای معادل خرید یک دستگاه کپی رنگی را پرداخت نماید . اینگونه شرکت های تولید کننده بیشتر سود خود را از فروش مواد مصرفی به دست می آورند تا فروش دستگاه های خود . به عنوان مثال در دستگاه های جوهر افشان HP در ازای تعویض هر بار کارتریج می بایست هد آن نیز تعویض گردد که در این صورت هزینه ی آن بسیار گران می شود .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری