فروشگاه کپی رنگی

چرا در کشورهای اروپایی از دستگاه کپی استوک استفاده نمی شود

 فتوکپی دست دوم ، کپی استوک ، چرا در کشورهای اروپایی از دستگاه کپی استوک استفاده نمی شود ؟

پس از استفاده در طی مدت زمان اسقاط یک دستگاه ( که مدت زمان آن 5 سال می باشد ) دستگاه به عنوان یک دستگاه استوک شناخته می شود و توسط شرکت تولید کننده ی آن برای تعویض قطعات کهنه و فرسوده جمع آوری می شود و در این حالت در کشورهای اروپایی ، شرکت هایی به منظور هدر نرفتن مبحث مالی و اقتصادی مشتریان خود تاسیس شدند تا افراد در بازه ی زمانی 5 سال اقدام به خرید دستگاه مورد نیاز خود ننمایند و به جای آنکه هزینه ی زیادی را در برابر خرید دستگاه نمایند اقدام به اجاره ی دستگاه مورد نیاز خود نمایند در این صورت علاوه بر اینکه مشتری دستگاه مورد نیاز خود را تهیه می نماید همیشه از جدید ترین نسل های دستگاه ها بهره مند می گردد بنابراین در کشورهای اروپایی به هیچ وجه نیاز به استفاده از دستگاه کپی استوک احساس نمی شود و از جمله بزرگترین علت های آن استفاده از شرایط اجاره ای بودن دستگاه ها می باشد که برخی شرکت های مشغول به فعالیت در این حیطه این گونه امکانات را برای مشتریان برندهای مختلف فراهم می نمایند.

معرفی راه 90 % تشخیص دستگاه کپی استوک چیست ؟

معرفی راه 90 % تشخیص دستگاه کپی استوک چیست ؟

1)فتوکپی دست دوم ، توسط شرکت های سازنده پس از استفاده در بازه ی زمانی مد نظر و پس از اسقاط دستگاه بازسازی می گردد و تمام قطعات آن تبدیل به قطعات فابریک و نو می گردد بنابراین می بایست تمام دستگاه های استوک اروپایی دارای قطعات نو باشند و در صورتی که قطعات آن تعویض نشده باشد بیانگر این مبحث می باشد که این دستگاه از جمله دستگاه های استوک اروپایی نمی باشد

 

2) دستگاه هایاستوک اصل همگی دارای یک نوع پیچ و مهره در یک قسمت دستگاه می باشند به عنوان مثال در پشت دستگاه کپی استوک همگی دارای یک نوع پیچ و مهره می باشند در صورتیکه دستگاه استوک به دست تعمیر کار ، تعمیر گردد از این ظرافت کاسته شده و احتمال یکدست بودن قطعات پیچ و مهره آن به حداقل می رسد .

 

3) دستگاه کپی استوک را می بایست از فروشگاهی خریداری نمایید که به تعداد زیادی از یک نوع محصول را داشته باشد و احتمال اینکه خود شخص اقدام به وارد کردن آن دستگاه ها کرده باشد بیشتر باشد .

 

4) در قسمت تنظیمات سرویس کار دستگاه اطلاعات نمایندگی فروش دستگاه در کشور مبدا وجود دارد و در صورتی که دستگاه های ایرانی که نیاز به تعمیر آنها وجود داشته باشد دارای این اطلاعات نمی باشد و گاها" دیده می شود که اطلاعات آنها Reset می گردد .

 

5) هنگام خرید دستگاه کپی استوک از فروشنده درخواست نمایید تا کنتور دیجیتالی دستگاه را در اختیار شما قرار دهد کنتور دیجیتالی دقیقا" مشابه کنتور مکانیکی می باشد و پس از تحویل کنتور دیجیتالی از فروشنده آن را با کنتور روی بدنه مقایسه نمایید .

6) کارتریج و Imaging دستگاه های کپی رنگی استوک می بایست همه دارای یک مدل بوده و نیز همه از یک کشور تولید کننده باشد و از جمله ویژگی ها را در مورد کونیکا مینولتا می توان به حالت باز شو کشویی Image Unit اشاره نمود و درام ها در کونیکا مینولتا نیز می بایست همگی دارا یک رنگ بوده و نیز مدل و مارک آنها نیز از یک نوع باشد .

 

7) دستگاه کپی استوک می بایست صد در صد تمیز بود و هیتر آن دارای سلامت 100% باشد ،کپی رنگی به شما پیشنهاد می دهد هیتر دستگاه را مشاهده نمایید،هیتر در دستگاه های تیراژ پایین و رنگی از سمت راست باز می شود از فروشنده در خواست نمایید هیتر دستگاه را به شما نشان دهد . در دستگاه هایی که از عمر مفید آنها آنقدری نگذشته باشد دارای یک روکش نمدی مانند به رنگ نارنجی و یا زرد بدون هیچ گونه لکه ای می باشد ، رول هیتر می بایست بدون هیچ گونه لک و کاملا" یک دست باشد

بهترین شیوه خرید دستگاه کپی استوک

دستگاه کپی استوک ، فتوکپی دست دوم ، کپی استوک ، دستگاه کپی

خرید دستگاه کپی استوک همانند دستگاه کپی آکبند مستلزم دقت نظر جهت انتخاب محصول و یا کالا مورد نظر می باشد با این تفاوت که دستگاه های کپی استوک از حیث استوک بودن آن نیازمند تحقیق و بررسی بیشتری در زمان خرید می باشد از این جهت در این قسمت قصد داریم تا شما بازدید کننده ی گرامی را برای خرید یک دستگاه کپی استوک یاری رسانیم . از جمله بزرگترین علت های انتخاب دستگاه کپی استوک نسبت به نوع آکبند آن کاهش قیمت و نیز نبودن آن در بازار خرید می باشد . ذکر این عوامل به تنهایی از جمله بزرگترین مواردی است که سبب انتخاب دستگاه استوک می شود و این تفاوت در نوع آکبند و استوک در تمام برند ها به راحتی قابل مشاهده می باشد ، برندهایی همچون شارپ ، ریکو ، توشیبا ، کونیکا مینولتا و ریسوگراف از این قضیه مستثنی نیستند .

 

نکاتی جهت انتخاب بهتر دستگاه کپی استوک :

 

1) از ظاهر دستگاه هیچگاه نمی توان به کیفیت و دورون آن پی برد بنابراین به تنهایی با دیدن ظاهر شیک و تمیز دستگاه استوک افقدام به خرید ننمایید .

 

2) جمله ی معروف در زمینه ی خرید و فروش کالا و یا محصولات مورد نیاز وجود دارد و آن این است که :

 

همیشه حق با مشتری است

 

نکته ی ظریفی که در این قضیه وجود دارد این می باشد که مشتری با دیدن انواع برند ها ( شارپ ، توشیبا ، ریکو ، کونیکا مینولتا ، ریسوگراف ) و مشاوره با فروشنده می بایست حق انتخاب داشته باشد ، در واقع فروشنده با مشاوره خود ایده آل ترین انتخاب را (هم از حیث هزینه و هم از حیث کیفیت) به خریدار پیشنهاد می دهد ، بنابر آنچه ذکر شد همیشه به فروشگاهی مراجعه کنید که تمام برندها را برای فروش در اختیار داشته باشد و بتواند تمام آنها را متناسب با شرایط خرید مشتری ، به مشتری تحویل دهد .

 

3) به کنتور دستگاه کپی استوک توجه ویژه ای ننمایید زیرا قابل تغییر می باشد .

بهترین دستگاه کپی استوک

دستگاه کپی استوک ، فتوکپی دست دوم  ، بهترین دستگاه کپی استوک ،  کپی استوک

در هنگام خرید هر نوع دستگاهی نیازمند در نظر گرفتن مطالب و نکات ریزی هستیم که انتخاب صحیح دستگاه مورد نیاز به یک خرید موفق یاری رسانید در اینجا قصد داریم شما را با نکاتی آشنا نماییم که دانستن آنها می تواند کمک شایانی به خرید موفق شما خواهد کرد . در هنگام خرید دستگاه کپی استوک می بایست نکاتی را لحاظ نمایید تا بتوانید با معیار های صحیح بهترین دستگاه کپی استوک را خریداری نمایید ، که در اینجا به بررسی آنها می پردازیم :

 

1) دستگاه کپی استوکی را تهیه نمایید که به خوبی سرویس شده باشد ، در این دستگاه ها قطعات معیوب و یا قطعاتی که دچار عیب و نقص می باشند به درستی تعویض و یا تعمیر می شوند تا در زمان استفاده ی مجدد دستگاه دچار صدمه نگردد. دستگاه کپی استوک پس از سرویس مجدد دیگر تفاوتی با نوع آکبند آن نخواهد داشت بنابراین می بایست هزینه ای برای سرویس این دستگاه ها لحاظ گردد که متاسفانه به دلیل هزینه بر بودن این سرویس بسیاری از فروشگاه ها از انجام این عمل سر باز زده اند .

 

2) دستگاه های استوک با یک مدل و یک برند که در فروشگاه های مختلف وجود دارد دارای هزینه های یکسانی نمی باشند از جمله بزرگترین علت آن میزان کارکرد آن و نیز اطمینان از صحت خود دستگاه و قطعات داخل آن می باشد بنابراین تنها پرداخت هزینه ی کمتر معیار و ملاک صحیحی برای خرید یک دستگاه کپی استوک نمی باشد و هزینه ی کمتر بهترین دستگاه کپی استوک نمی باشد بنابراین می بایست کیفیت ظاهری و باطنی دستگاه نیز مورد تایید واقع گردد.

دستگاه کپی استوک

مزایا و معایب فتوکپی دست دوم و کپی استوک چیست ؟

در تمام وسایل و لوازم تفاوت هایی میان لوازم استوک و لوازم آکبند وجود دارد و همانطور که بیان شد در دارای مزایا و معایبی در نوع آکبند آنها با انواع استوک می باشد . از جمله مهم ترین مواردی که در مزایا و معایب دستگاه کپی استوک و آکبند می توان اشاره نمود به شرح ذیل می باشد :

کپی استوک

فروشگاه کپی رنگی با مدیریت آقای مختاری مدت زمان مدیدی است که در فروش دستگاههای کپی رنگی استوک و قطعات دستگاه کپی فعالیت می کند شما می توانید با مراجعه به فروشگاه ما بسیاری از قطعات دستگاه کپی خود را تهیه نمایید  امروزه با افزایش قیمت دلار هزینه کردن برای خرید یک دستگاه کپی نو بسیار گران شده است و  می توانیم از دستگاه های کپی استوک استفاده کنیم .

که این دستگاه ها دقیقا مشابه همان خدمات را با همان کیفیت به ما می دهد پس یکی از راه های کاهش هزینه های شرکت یا مجموعه خود خرید این گونه دستگاه ها می باشد . دستگاه های کپی دست دوم و استوک با هم تفاوت های بسیاری دارد ما در اینجا سعی کردیم تفاوت این دو را از هم برای شما بیان کنیم، اما خارج از همه این موارد ،تهیه کردن دستگاه کپی استوک در یکی از فروشگاه های معتبر فروش دستگاه کپی باید صورت بگیرد که ما به شما مجموعه کپی رنگی را معرفی کنیم که در صورت تمایل می توانید از محصولات ما دیدن کنید و دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید .

پیش از شروع شرح این نکته خالی از لطف نیست که در نمایندگی کمپانی های تولید کننده مطرح دنیا در هر حوزه و شاخه ای ، همه محصولات موجود در ایده آل ترین حالت خود قرار داشته و به فروش می رسند . این ساختار آرمانی که از رنگ و فرم محصول گرفته تا کیفیت بسته بندی آن ها را شامل می شود ، چنانچه دارای عیبی ولو کوچک و جزئی نیز باشند به دلایل گوناگون که عدم دلسردی مشتریان بالقوه و مخدوش شدن نام مجموعه از مهمترینشان هستند ، از محل مذکور جمع آوری شده و به انبار منتقل می شوند . در همین رابطه به عنوان مثال در حوزه پوشاک پس از اینکه مجموعه مذکور مارک و نشانه هایی که گویای ارتباط این جنس با آن ها می باشد را کنده یا از بین می برد ، مجموعه هایی واسطه با نیت ترمیم مشکلات موجود در جنس و عرضه آن ها به متقاضیان ، این تولیدات را با قیمتی نازل تحت نام های «احراجات» یا (با اندکی تفاوت در تعریف) “Outlet” خریداری کرده و خود به فروش می رسانند .

حال در حوزه ای مانند ماشین آلات اداری که امکان برداشتن نام دستگاه وجود ندارد ، دستگاه های معیوب ( که ممکن است به خودی خود سالم بوده و بازدهی بالایی داشته باشند ، اما به دلیل اینکه مثلاً بسته بندی آن باز شده است به فروش نمی رود ) به انبار مجموعه منتقل شده تا پس از اتمام این محصولات در بازار و عبور از موعد فروششان ، طبق الگوی فوق الذکر و به منظور برگرداندن بخشی از هزینه های تولید خود به مجموعه برای فروش گذاشته شوند . بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که محصولات استوک – که وجه تسمیه آن ها قرار گرفتن در همان Stock یا انبار می باشد – عموماً محصولات غیر قابل مصرفی نیستند و می توان با کاهش سطح توقع – که مسلماً با کاهش هزینه ها هم همراه است – نمونه ای کاربردی و ارزان از میانشان خریداری کرد .

در همین رابطه لازم به ذکر است که بنا به اصطلاحی که در میان جامعه بازرگان و بازاری ایران جای افتاده است - با اندکی منافات نسبت به تعریف فوق – عبارت استوک برای معرفی کالاهای دست دوم نیز بکار می رود ، لذا زمانی که این عبارت در کنار وسیله ای مانند دستگاه کپی می نشیند ، شاید به مصرف چند ساله آن و انتقال به فردی به عنوان کاربر ثانویه اش دلالت داشته باشد .

دستگاه کپی استوک

1) بزرگ ترین تفاوت میان دستگاه کپی استوک و آکبند قیمت آن می باشد ، و این تفاوت قیمت حتی در دستگاه هایی با کمترین قیمت نیز تفاوت بسیاری را میان استوک و آکبند به همراه دارد ، به عنوان مثال اگر یک دستگاه کپی استوک با قیمت 2 میلیون تومان باشد به احتمال زیاد نوع آکبند آن 3 الی 4 برابر این قیمت را دارا می باشد .

 

علت ارزان بودن دستگاه کپی استوک چیست ؟

این قضیه دقیقا"معادل قانون جایگزینی خودرو های فرسوده به جای خودروهای مدرن و جدید می باشد ، در کشورهای اروپایی استفاده از یک خودرو اداری 5 سال می باشد که پس از گذشت این مدت خودرو یک خودرو اسقاطی به شمار می رود به گونه ای که پس از آن شرکت تولید کننده خودرو از پشتیبانی و خدمات ارائه شده به اینگونه خودرو ها منع می شود پس از آن افراد مجاب به استفاده از اتومبیل های جدید با امکانات پیشرفته و مدرن تری خواهند شد و شرکت تولید کننده نیز به جای تولید و پشتیبانی از خودرو های فرسوده اقدام به تولید خودرو های جدید می نماید بدین ترتیب خودرو های جدیدی تولید می شود که این خود سود بیشتری را برای شرکت های تولید کننده خودرو در بر خواهد داشت و هم استفاده کنندگان از خودرو های اسقاطی مشتاق به استفاده از خودرو های جدید خواهند شد . به عنوان مثال در دستگاه کپی شارپ ویزیتور شرکت پس از 2 یا 3 سال خرید از دستگاه به مکان هایی که از دستگاه های شرکت استفاده می نمایند مراجعه کرده و علاوه بر قدردانی از دستگاه شارپ تخفیفاتی را برای خرید محصولات جدید برای آنها در نظر می گیرد بدین ترتیب شرکت شارپ علاوه بر تبلیغ ، برای خرید محصولات جدید خود پیشنهاداتی را برای مصرف کنندگان اعلام می دارد و می توان گفت مراجعه ی دوباره ی ویزیتور یک شرکت مانند شارپ می تواند به گونه ای مجدد تبلیغات خود را برای فروش محصولات جدید داشته باشد تا در کنار آن به جمع آوری دستگاه کپی استوک بپردازد و در کنار همین تبلیغات گسترده برای جمع آوری دستگاه کپی استوک و ارائه ی محصولات جدید می تواند یارانه های بیشتری را از دولت دریافت نماید.

 

و از جمله کوتاه بودن مدت زمان اسقاط دستگاه ها مشتریان را به این امر وا می دارد تا به جای خرید دستگاه هایی که مدت زمان اسقاطی آنها کوتاه مدت می باشد به سمت اجاره ی دستگاه مورد نیاز خود گرایش یابند . بنابراین وجود شرکت هایی که واسط میان اجاره کنندگان و شرکت های تولید کننده الزام یافت تا از یک سو علاوه بر عرضه دستگاه های مورد نیاز مشتریان این گونه شرکت ها محل جمع آوری دستگاه های اسقاطی می باشند ، تا با این واسطه امکان جمع آوری دستگاه های اسقاط برای شرکت های تولید کننده به آسانی فراهم گردد . و بدین صورت یک نوع رقابتی میان شرکت های تولید کننده و شرکت های واسط و یا توزیع کننده به وجود خواهد آمد که از طریق آن هم شرکت تولید کننده در روند کارهای خود سرعت می بخشد و هم شرکت توزیع کننده علاوه بر توزیع دستگاه های مورد نیاز مشتریان می تواند دستگاه کپی استوک را به قیمت مطلوبی به شرکت تولید کننده بفروشد.

دستگاه کپی استوک

از جمله علت های بازسازی دستگاه کپی استوک چیست ؟

در کشورهایی دستگاه کپی استوک وجود دارد و یک دستگاه از رده خارج می شود فروش مواد مصرفی و قطعات آن نیز تولید نمی گردد بنابراین قطع کردن مواد مصرفی دلیل خوبی جهت تعویض دستگاه استوک محسوب می گردد ، در این صورت دارندگان دستگاه های از رده خارج شده ترغیب به تعویض و یا خرید یک دستگاه نو می شوند . در نتیجه این عمل سبب می گردد تا تعداد انبوهی از دستگاه های استوک با هزینه ی بسیار اندک و با کیفیت بسیار مطلوب در اختیار مصرف کننده قرار گیرد .

علت تمیزی دستگاه کپی استوک چیست ؟

1 ) نظام آموزشی در این کشورها بسیار عالی می باشد و دانشجویان به جای کپی کردن جزوات از نت برداری استفاده می نمایند .

2) تمامی خریداران دستگاه های کپی به هنگام خرید دستگاه به غیر از هزینه ی دستگاه هزینه های خدمات نگهداری دستگاه را نیز می پردازند . البته لازم به ذکر است که این خدمات شامل تونر و یا مواد مصرفی نمی باشد زیرا تمام قطعات به کار رفته در دستگاه دارای عمر مفید و منحصر به فرد خود می باشند . این قضیه دارای ویزگی های منحصر به فرد خود می باشد از جمله این ویژگی ها دارا بودن جدول عمر مفید برای هر دستگاه می باشد و نیروهای فنی شرکت مورد قرار داد به هیچ وجه منتظر خرابی دستگاه نمی مانند و پس از بررسی جداول عمر مفید دستگاه به صورت خودکار به تعویض کلی و یا تعویض قطعات مد نظر خود می پردازند . پس از جمع آوری دستگاه کپی استوک قطعات مورد نظر آنها تعویض گردیده و پس از آن به عنوان دستگاه کپی استوک به کشورهای دیگر صادر می گردد .

نحوه ی تشخیص دستگاه کپی استوک واقعی که بیش از حد کار کرده با دستگاه استوک اروپایی که تنها مورد اسقاط کشور تولید کننده قرار گرفته به چه صورتی می باشد ؟

1) خرید دستگاه های استوکی که تازه استوک شده اند : در هنگام خرید دستگاه استوک حتما" به این مبحث توجه نمایید که دستگاه مورد نظر به تازگی استوک شده در این حالت دستگاه استوک شده به احتمال زیاد توسط شرکت تولید کننده خریداری گردیده و در زمان کوتاه مدتی که دستگاه اسقاط شده این فرصت را دلالان از دست داده اند و دستگاه توسط خود شرکت خریداری شده بنابراین دستگاه در صورت نیاز به بازسازی ، مورد بازسازی قرار گرفته و پس از طی کردن روند فروش به دست مشتری واقعی قرار گرفته ، بنابراین این دستگاه هنوز داخل کشور اروپایی اسقاط نشده تا برسد به اسقاط در کشور ایران .

2) دستگاه کپی استوک خود را از شرکت ها و یا فروشگاه های معتبر و مطمئن خریداری نمایید: یک شرکت معتبر به علت وجه شغلی خود و آینده ی شغلی خود به هیچ وجه حاضر به فروش دستگاه های معیوب و دستگاه هایی که به صورت واقعی استوک شده اند نمی باشد اولا" اینگونه شرکت ها به علت فروش های آتی به مشتریان خود خواهان ارائه ی بهترین محصولات می باشند و ثانیا" تمایل به فروش مواد مصرفی نیز به مشتریان خود دارند ، به همین علت یک شرکت و یا فروشگاه معتبر به جای فروش تمام اجناس خود ( حتی اجناسی که از رده خارج شده اند ) ترجیح می دهد محصولات با کیفیت و نیز با قیمت مناسب را در اختیار مشتریان خود قرار دهد .

فروشگاه کپی رنگی با داشتن سابقه و تجارب فراوان در طی سال های متوالی ، اطمینان خریدی با کیفیت و با قیمت مناسب را برای تمام مشتریان خود فراهم می نماید .

مشکلات استفاده از دستگاه کپی استوک چیست ؟

به علت سوء استفاده های بیشمار از دستگاه کپی استوک کپی رنگی در این مبحث از مطالب سایت به نکاتی اشاره می نماید که در نظر گرفتن آن سبب انتخاب دقیق و صحیح دستگاه های استوک می گردد و سبب می گردد خریدار به نحو کاملا" صحیح نسبت نیاز خود دستگاه مطلوبی را انتخای نماید .

استفاده بیش از حد از دستگاه های استوک سبب فرسوده شدن و در نهایت عدم کارایی دستگاه خواهد شد بنابراین در نظر گرفتن مواردی که صحت دستگاه را تضمین نماید از جمله مواردی است که می تواند بسیار حائض اهمیت قرار گیرد . همانطور که پیش از این بیان شد دستگاه کپی استوک به دو صورت می باشد دسته اول آنهایی که به علت استفاده بیش از حد از دستگاه ها به شدت فرسوده شده و دیگر قابل استفاده نمی باشند و دسته دوم دستگاه هایی می باشند که به علت ورژن های قدیمی در اروپا به دستگاه کپی استوک مبدل گردیده اند و پس از تعویض قسمت های کارکرده به یک سیستم کاملا" جدید و با کارایی بالا تبدیل می گردد . در صورتی که خریدار دستگاه کپی استوک اروپایی را خریداری نماید به راحتی می تواند طی سال های متوالی از آن استفاده نماید و در صورتیکه دستگاه های استوک به شدت کار کرده را خریداری نماید دارای معایب بسیاری می باشد که در ذیل به این معایب پرداخته می شود :

 

1) دستگاه کپی استوک به شدت کارکرده 100% از رده خارج می شود و در صورت بروز مشکل برای آنها دیگر دارای قطعات یدکی نمی باشد و به سختی می توان قطعات آنها را پیدا نمود .

2) دستگاه کپی استوک که به شدت مورد استفاده قرار گرفته به شدت مستهلک شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد بنابراین خرید از فروشگاهی مطمئن که بتواند مستهلک نبودن دستگاه کپی استوک را  100% تضمین نماید مبحث بسیار حائض اهمیتی می باشد .

3) در صورتی که دستگاه به شدت کارکرده باشد و از زمان تولید آن سال های متوالی گذشته باشد احتمال تعویض قطعات اصلی و فابریک دستگاه با هر نوع قطعه دست دوم و یا متفرقه وجود دارد .

4) در بعضی دستگاه ها برخی مشکلات زمانی پیدا می شود که دستگاه خریداری شده و پس از استفاده تازه مشکلاتی نظیر شکستگی بدنه که در اثر حمل دستگاه به وجود آمده و یا خرابی قطعات داخلی نمایان می شود ، بنابراین کپی رنگی به شما پیشنهاد می دهد که تا حد ممکن از فروشگاهی که دستگاه مورد نظر خود را خریداری می نمایید اطمینان حاصل نمایید .

5) دستگاه های استوکی که توسط یک شخص حقیقی وارد شده باشند و هیچ گونه نظارت و خدماتی در اینگونه دستگاه ها وجود ندارد این دستگاه ها به علت عدم نظارت بر روی آنها و نیز نبود خدمات پشتیبانی و خدمات پس از فروش به هیچ وجه قابلیت اعتمادی را برای مشتری ندارد و شخص پس از خرید دستگاه و نیاز به تعمیر آن متوجه می شود که دستگاهی که خریداری نموده به شدت فرسوده و مستهلک گردیده و پس از آن مشتری به ناچار می بایست هزینه های گزافی را در ازای کیفیت اندک دستگاه پرداخت نماید .

6) دستگاه های استوک مستهلک به هیچ وجه از سمت کارخانه سازنده پشتیبانی نمی شوند و در صورتی که افراد وارد کننده آن خدمات پس از فروش آن را تضمین نمایند به هیچ وجه به قطعات و لوازم یدکی آن دسترسی نخواهند داشت .

معرفی راه 90 % تشخیص دستگاه کپی استوک چیست ؟

چرا در کشورهای اروپایی از دستگاه کپی استوک استفاده نمی شود ؟

دستگاه های کپی استوک دارای قابلیت های بسیار مشابه ای با دستگاه های فتوکپی نو می باشد و علت قیمت مناسب خرید آنها می تواند یکی از علل اصلی خرید ما برای اینگونه دستگاه ها می باشد که ما با توجه به در نظر گرفتن تمامی فاکتور ها برای خرید خرید اینگونه دستگاه ها را به شما توصیه می کنیم.

در مواردی که قصد خرید محصولی جدید را داریم ، بد نیست تا گاهی این سوال را از خود بپرسیم : چرا باید این وسیله دست اول و نو باشد ؟

مسلماً در موارد متعددی عدم دست اول بود یک کالا به ضرر ما بوده و حتی با سلامت ما در تضاد است . مثلاً خرید مسواکی که پیش از این مصرف شده یا یک خوراکی که نصف آن بیرون از بسته اش وجود دارد . در این نوع محصولات مصرف شدنی ، عملاً چیزی به اسم دست دوم وجود ندارد ، چون ماهیت آن ها تک کاره - تک کاربره بوده و با گذر از موعد مشخصی هم دیگر قابل استفاده نیستند .

اما در خصوص محصولاتی که تمام نمی شوند چطور ! محصولاتی که ماشین آلات اداری ، سخت افزارهای دیجیتالی ، وسایل خانگی و عموم ابزار آلات بخشی از آن می باشند . اگر به خرید و فروش یک اتومبیل بیاندیشید ، شاید به یاد نیاورید که فردی از عبارت "خودروی دست دوم" یا "ماشین استوک" استفاده کرده باشد ، چرا که استفاده از این محصول توسط کاربرانی مختلف و مالکینی جدید به اندازه رایج و عادیست که قدم گذاشتن در راه آن غیر طبیعی به نظر نمی رسد . این انتقال حق امتیاز خودرو در کشور ما به حدی عادی و طبیعیست که در اواسط دهه هفتاد خورشیدی حتی سریالی تلوزیونی ساخته شد که در خصوص ماجراهای مالکین یک خودرو در اپیزود های مختلف بود ؛ این بدان معناست که در موارد متعددی استفاده از محصولی که پیش از این متعلق به فرد دیگری بوده است ، امری اشتباه یا خجالت آور نیست .

حال در محصولاتی مانند کپی استوک هم با غلظتی کمتر و حساسیتی بیشتر می توان این رویه را پیاده کرد . بدین ترتیب که بدون داشتن حساسیت زیاد روی اولین کاربر این محصول – که قرار گرفتن در این جایگاه هزینه بیشتری در بر دارد – می توان محصولاتی را یافت که کاربر قبلی شیره وجودی آن را نکشیده باشد و بدون خرج های سنگین تعمیرات یا تعویض قطعات به کار خود ادامه دهد .

هرچند ترجیح همه ما استفاده از محصولاتی مرغوب و دست اول می باشد – کمااینکه هموطنانمان لیاقت استفاده از بهترین محصولات و خدمات موجود را دارند – اما زمانی که بسیاری از تولید کنندگان مطرح به صورت رسمی ورود محصولاتشان را به ایران تحریم کرده اند ، چه کاری می توان انجام داد ؟ عدم داشتن نمایندگی رسمی و متصل به مجموعه مادر سبب می شود تا بسیاری از خدمات موجود نیز بی پشتوانه ارائه شده و چنانچه مرکز خوش ذوق یا تاجری هوشمند به واردات این محصولات دست بزند (که خرید و واردات محصولاتی نو نیز دردسرهای خاص خودش را دارد) حمایتی از کمپانی اصلی نخواهد داشت .

با فرض اینکه این محصولات حتی در نمایندگی هایی رسمی نیز به فروش برسند ، به عنوان مثال برای خرید کالایی مانند بیزهاب C654 که قیمتی در حدود 3500 دلار در بازارهای جهانی دارد ، چه مبلغی را به ریال باید پرداخت کرد ! با فرض دلاری 15 هزار تومان (که شاید در زمان مطالعه این مطلب توسط شما بیشتر هم شده باشد) ، آیا یک فروشگاه لوازم التحریری ساده ، که مجموعه خدمات کامپیوتری نوپا ، یک شرکت خصوصی کوچک یا انتشارات یک مدرسه دولتی بودجه پرداخت مبلغی حدوداً 50 میلیون تومانی را دارد؟ این شرایط که برای فروشندگان و خریداران خوشایند نیست ، سبب شده است که مراجعه برای خرید کپی استوک بیشتر شده و مجموعه های نیازمند به این محصول ، با تمایل بیشتری به تهیه این اقلام اهتمام بورزند .

از همین روی مجموعه کپی رنگی در رسالت کاری خود ، به جای اینکه هر کپی استوک یا محصولی را که می تواند وارد ایران کند  خریداری نماید ، تنها مواردی را که از فیلترهای کیفی آن عبور کرده اند را خریداری کرده تا مشتریان خود را با ارائه محصولات کار کرده ، اما به معنای واقعی در حد نو راضی نگه دارد .

مجموعه نوپا و جوانی را در نظر بگیرید که با محدودیت های مالی فراوان شرکتی را تاسیس نموده اند . مسلماً این افرادی که در ابتدای راه استقلال مالی و شروع کسب و کار خودشان هستند ، هزینه های فراوانی برای ثبت مؤسسه خود و بخشیدن وجهه ای قانونی به آن ، اجاره یک دفتر یا کارگاه و صد البته خرید سخت افزار و وسایل ضروری حرفه خود کرده اند . درست در نقطه ای که « کفگیر به ته دیگ خورده » و منبع مالی زیادی برای خرید دیگر محصولات مورد نیاز این شرکت وجود ندارد ، لزوم خرید ماشین آلاتی اداری مانند دستگاه کپی ، پرینتر ، اسکنر ، فکس و سایر ملزومات مشابه خودنمایی کرده و و دغدغه ای جدید برای این افراد به وجود می آورد .

با تصوّر شرایط فوق ، ابتیاع یک چندکاره عملی منطقی و بهینه به نظر می رسد ، محصولی که علاوه بر انجام چند وظیفه مهم و مختلف ، کم جا نیز بوده و با قابلیت های کاربردی فراوانی که در آن ها وجود دارد – مثلاً اتصال به شبکه و سرویس دهی به چند کاربر – در اختیار همگان نیز قرار می گیرد . با پذیرش خرید این محصول ، نمی توان از این نکته مهم به سادگی گذشت که خرید همین کالا با کمترین امکانات موجود در بازار ، خود نیز هزینه سنگینی در بر داشته و برای ابتیاع آن نیازمند تخصیص بودجه قابل توجهی هستیم ؛ به عبارت دیگر بازگشت به خانه اول و مقدمه ای که به آن پرداختیم .

در چنین شرایطیست که انواع ماشین آلات اداری دست دوم از جمله کپی استوک وارد میدان شده و با ارائه امکانات مورد نیاز مجموعه هایی با توان مالی کمتر ، علاوه بر به وجود آوردن موجبات پس انداز و تقویت قوای مالی آن ، تا سال ها بعد که اشخاص مورد نظر توانایی محصولی به روز تر را پیدا کنند نیازشان را برطرف خواهد کرد .

اگر به رفتار مصرف کنندگان ایرانی در دهه های اخیر و نحوه برخورد آنان با اجناس دست دوم نگاه کنیم ، خواهیم دید که عدّه فراوانی نه به صورت شعار ، بلکه به صورت ذاتی و به عنوان خصوصیتی روانی تمایلی به خرید جنس مصرف شده توسط دیگران ندارد و معتقد هستند که باید اولین مصرف کننده یک وسیله خاص خودشان باشند که مسلماً ملزم به پرداخت هزینه این خواسته خود نیز می باشند .

این در حالیست که بسیاری از مردم با این این قضیه مشکلی نداشته و به دلایل گوناگون که محدودیت های مالی یکی از آن ها می باشد ، به خرید جنس استوک روی می آورند . خرید محصولات کارکرده به ویژه در بازار لوازم خانگی در گذشته میان پایتخت نشینان به اندازه ای رایج بوده است که سمساری به عنوان یک شغل پر طرفدار مطرح شده و در این سال ها سنگ بنای خیابان مازندران میدان امام حسین (ع) و فرعی های متعدد آن که محلی برای خرید و فروش محصولات دست دوم بوده بنا گردیده است .

این روند با گذر زمان امروزی تر شده و اینک قرار دادن تصاویر کالایی کاکرده در تارنماهایی مخصوص این کار سبب می شود تا افراد فراوانی بتوانند وسایل کارکرده و غیر قابل استفاده بیشتر برای خود را فروخته و از سوی دیگر فردی که این محصول را دریافت می کند ، وسیله ای بخرد که با قیمتی اندک نیاز وی را بر طرف می سازد .

این توضیحات از این روی بیان شد که تأکید کنیم که وقتی استفاده از محصولات دست دوم تا این حد رایج بوده و همه روزه هزاران مبادله بدین ترتیب انجام می پذیرد ، خرید و فروش کپی استوک نیز عمل عجیبی نبوده و بدین واسطه می توانید دستگاهی کارگشا از گره های امور دفتری خود با حداقل هزینه تهیه نمایید .  

در ادامه لازم به یادآوریست که در مقالات متعددی به این نکته اشاره کرده ایم که استفاده از وسایل دست دوم طبقه بندی مشخصی داشته و مصرف مجدد هر محصولی که پیش از این متعلق به دیگری بوده است امری درست و منطقی به حساب نمی آید . به عنوان مثال مسواک ، سرنگ ، تیغ اصلاح صورت و ده ها عامل دیگری که می توانند ناقل بیماری باشند از جمله مواردی هستند که استفاده مجدد از آن ها توسط فرد ثانویه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست ؛ اما این در حالیست که بسیاری از محصولات فیزیکی تا این حد انتقال دهنده امراض نبوده و خرید آن ها نمی تواند دردسر ساز باشد .

با بازگشت به مبحث کپی استوک باید گفت که دودلی برخی از متقاضیان داشتن یک دستگاه کپی از خرید نمونه های کارکرده آن ، انتقال آلودگی ، وسواس و سختگیری بر روی خصوصیات بهداشتی مالک قبلی آن نمی باشد ، چرا که رد استفاده نفرات قبلی با یک سرویس تخصصی یا گردگیری های چندباره از تار و پود این دستگاه خارج می شود . این در حالیست که دغدغه اصلی بسیاری از افراد میزان صحت و سلامت دستگاه می باشد .

به عنوان مثال خود بنده که در زمینه فروش دستگاه های کپی کارکرده فعالیت می کنم ، با توجه به درگیری نسبی که با این پدیده دارم ، باز هم هنگامی که به خرید کالایی دست دوم فکر می کنم اولین مطلبی که ذهن من را درگیر خود می کند نحوه استفاده صاحب قبلی از آن محصول ، عمر مفید باقی مانده آن ، ضربات فیزیکی ناپیدایی که پیش از این دیده و بعده ها اثرش را نمایان می کند ، مشکلات نرم افزاری عدیده و حل نشدنی و ده ها فکر منفی دیگری می باشند که سد بزرگی در سر راه خرید من تشکیل می دهند .

با علم به این شبهات باید بگوییم که یکی از مهمترین عوامل تشدید این نگرانی ها عدم شناختن فروشنده یا دانستن مکان ثابت وی می باشد . مسائلی که همواره به تکرار این مطلب که «اگر محصول را خریدیم و فروشنده آن دیگر در دسترس نبود چه کنیم !» می رسد . در همین رابطه در خصوص مشکلات اولیه که پیش از این به تفصیل در خصوص آن بحث شده است ، محصولات مجموعه کپی رنگی کالاهایی استوک بوده که از اروپا وارد می شوند و تنها به اندازه عمر تعریف شده آن ها از سوی مراجع اروپایی (5 سال و کمتر) مورد استفاده قرار گرفته اند . در خصوص مشکل دوم نیز باید اذعان داشت که مجموعه پیش روی به عنوان فروشنده کپی استوک با داشتن مکانی مشخص و فروشگاهی معتبر ، محصولات مذکور را با گارانتی و تعهدی قابل قبول به مشتریان خود عرضه می کند که این عوامل سبب می شوند تا خرید این محصول با شک و استرس همراه نباشد .  

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری