فروشگاه کپی رنگی

.

مواد مصرفی کپی به طور معمول بیشترین هزینه ها را در طول عمر یک چاپگر به خود اختصاص می دهند ، حتی در برخی از موارد هزینه های این اقلام مصرفی از قیمت خود چاپگر نیز بیشتر می شود . بیشتر افراد این واقعیت را در هنگام خرید چاپگر نادیده می گیرند و تنها روی قیمت دستگاه متمرکز می شوند . آن ها در نهایت یک دستگاه چاپ ارزان و بی کیفیت را خریداری می کنند که قطعاً در آینده آن ها را پشیمان خواهد کرد . اینکه افراد تصور کنند که دستگاه کپی تنها به کارتریج و کاغذ برای چاپ نیاز دارد ، تصوری کاملاً اشتباه است ، چرا که این دستگاه به مواد مصرفی کپی نیاز دارد که باید در طول عمر یک چاپگر در صورت خرابی و مستهلک شدن جایگزین و تعویض شوند . از این مواد مصرفی می توان به کارتریج تونری (پودری) ، کارتریج جوهری ، غلتک تغذیه ، جعبه زباله تونر ، دولوپر و درام اشاره کرد .

 

شما در کار با یک چاپگر و یا دستگاه کپی نیاز خواهید داشت تا با قطعات مصرفی آن بیشتر آشنا شوید . برخی از این قطعات طول عمر کمتری دارند در نتیجه زود تر مستهلک می شوند و هزینه های جایگزینی آن ها نسبت به قطعات با طول عمر بالا بیشتر است . برخی از چاپگر ها دارای کارتریج های همه کاره هستند به این صورت که درام ، سطل زباله و تونر همگی در یک واحد متمرکز شده اند . این شیوه از ساخت دستگاه کپی می تواند طول دوره جایگزین و خرید مواد مصرفی کپی را تا حدود زیادی افزایش دهد ، در این مورد نیز شما باید در نظر بگیرید که با انتخاب این قطعات در بلند مدت آیا می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

کاغذ

اصلی ترین جزء در میان مواد مصرفی فتوکپی دست دوم و نو کاغذ ها هستند ، این مواد بسته به این که بخواهید چه کیفیت و سایزی را از چاپ در اختیار داشته باشید قیمت های متفاوتی را به خود می گیرند . برای مثال سایز A5 یک برگه قیمتی به مراتب پایین تر از سایز A3 آن خواهد داشت ، بعلاوه اگر شما بخواهید که چاپ را روی برگه های رنگی انجام دهید ، کاغذ رنگی می تواند از نوع ساده هزینه ای بیشتر داشته باشد . کاغذ های گلاسه که برای چاپ های رنگی استفاده می شوند به دلیل کیفیت بالا قیمت های بیشتری را نیز به خود اختصاص می دهند .

 

ویژگی های کاغذ مناسب  برای دستگاه چاپ

  1. دارای رنگ سفید و بدون هر گونه چین و چروک باشند
  2. دارای سطحی صاف و یکدست ، کاهی نباشد
  3. حداقل باید از نوع 80 گرمی باشد
  4. دارای لبه های صاف و خوب برش خورده باشند
  5. تنها از کاغذ استاندارد در آن استفاده شود و فرد نباید آن ها را برش دهد
  6. از کاغذ های فاقد رطوبت برای چاپ استفاده شود

 

جوهر و یا تونر

جوهر ها در کل نسبت به تونر ها گرانتر و هزینه شارژ آن ها در هر بار بیشتر خواهد شد ، همچنین اگر بخواهید تنها از کپی سیاه و سفید استفاده کنید ، چون تنها رنگ سیاه در آن استفاده می شود ، هزینه جوهر و تونر نسبت به کپی رنگی کاهش پیدا خواهد کرد .

 

غلتک تغذیه

همان طور که از نام آن پیدا است این غلتک ها وظیفه تأمین خوراک دستگاه کپی را بر عهده دارند و کاغذ را به درون دستگاه هدایت می کنند . کثیفی این قطعه می تواند سبب خرابی دستگاه و ایجاد مشکلاتی چون جمع شدن کاغذ شود . بهترین کار در استفاده از آن ها تمیز کردن دوره ای و چک کردن چرخ دنده های انتهایی آن ها می باشد .

 

درام

اصلی ترین قطعه در یک دستگاه کپی درام است که وظیفه انتقال تصاویر را بر روی کاغذ بر عهده دارد . صرف نظر از تفاوت دستگاه ها ( کپی استوک  بیزهاب ، نو و رنگی) این قطعه در همه آن ها ثابت است . آن ها از جریان الکتریسیته استفاده می کنند تا بتوانند چاپ را روی برگه ها انجام دهند .کارشناسان توصیه می کنند تا بعد از سه بار شارژ کارتریج درام تعویض شود . در برخی از دستگاه های کپی قابلیت تعویض درام وجود دارد و در برخی دیگر روی کارتریج نصب می شود ، بنابراین قابلیت تعویض نیز می تواند در مراقبت از آن و کاهش مواد مصرفی کپی مؤثر باشد .

 

دولوپر

دولوپر در واقع پودری است که به دلیل داشتن خاصیت مغناطیسی در چاپ از ا آن استفاده می کنند ، دولوپر با چرخش پودر را برروی درام منتقل می کند تا فرایند چاپ را تکمیل کند . مخلوط شدن هر گونه ماده با آن می تواند کیفیت چاپ را تا حدود زیادی کاهش دهد . دولوپر ها درون مخزن خود ریخته می شوند و تنها در صورتی که کیفیت آن ها افت کند نیاز به تعویض پیدا می کنند . افت کیفیت در این ماده در برخی دستگاه ها توسط هشداری به کاربر اعلام می شود .

 

در پایان باید گفت که انتخاب پرینتر ارزانتر می تواند دوره های تعویض دستگاه شما را تا حدود زیادی نسبت به دستگاه با کیفیت کاهش دهد . اگر قرار باشد تا قطعات بطور مرتب جایگزین شوند و کارتریج ها نیز در دوره های کوتاه تری شارژ شوند باید هزینه های بیشتری را برای این دستگاه پرداخت کنید . یک قاعده ساده برای انتخاب دستگاه مناسب چاپ وجود دارد :

هزینه های اولیه پایین تر = هزینه بیشتر برای هر صفحه ، هزینه های اولیه بالاتر = هزینه کمتر برای هر صفحه

براین اساس شما هرچه قدر که در ابتدای خرید بخواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید ، در مدت استفاده باید هزینه های مواد مصرفی کپی بیشتری را برای آن پرداخت کنید .

 

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری