فروشگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی 

 

پیش از پرداختن به دستگاه کپی رنگی می بایست با دستگاه کپی آشنا شوید ، دستگاه کپی دستگاهی است که عمل کپی برداری و یا رونوشت از یک کاغذ که گاه با محتویات متون و یا گاه با محتویات تصاویر و یا هر دو می تواند باشد ، عملی که طی کپی برداری صورت می پذیرد می تواند با هزینه ی بسیار بسیار اندک در مقابل ابزار ها و یا وسایل کپی برداری به شمار رود ، دستگاه های کپی می توانند از فناوری زیراکس استفاده نمایند و پس از آن با استفاده از گرما کاغذ کپی شده رطوبت جوهر کپی خود را از دست می دهد و در کنار فناوری زیراکس فناوری دیگری به نام کارتریج وجود دارد ، فناوری زیراکس در سال 1959 معرفه گردید .

 

تاریخچه دستگاه کپی :

اولین دستگاه کپی در سال 1779 توسط جیمز وات تولید گردید و سیستم این دستگاه کپی به صورت انتقال جوهر به صورت فیزیکی صورت می گرفت ، دستگاه کپی وی در ادارات و سازمان ها در طی یک قرن مورد استفاده قرار گرفت و به موفقیت ها فراوانی دست یافت .

 

پس از آن در سال 1937 یک فیزیکدان بلغاری به نام جورجی ناد جاکوف پی برد که هنگام قرار گیری در میدان الکتریکی و در صورتی که در معرض نور قرار گرفته باشید بعضی از دی الکتریک ها قطبیت الکتریکی دائم پیدا خواهند نمود .

 

پیش از پرداختن به کپی استوک می بایست با تاریخچه ی پیدایش دستگاه کپی آشنا شوید که در این قسمت به آن پرداخته می شود . حال وقت آن رسیده تا به سوال زیر پاسخ داده شود .

 

اولین دستگاه کپی در چه سالی و توسط چه کسی اختراع گردید :

اولین دستگاه کپی الکتروفتوگرافی نام داشت که در سال 1938 توسط شخصی به نام چستر کارلسون ابداع گردید . در این نوع کپی که پیش از دستگاه کپی رنگی ابداع گردیده بودند ، شیوه ی کپی خشک گفته می شد که در این روش از کپی برداری از هیچ یک از مایع های شیمیایی استفاده نمی شد . و این در حالی بود که پیش از کارلسون شخص دیگری به نام جرج کریستوف لیختنبرگ در سال 1778 چاپ به روش الکترواستاتیک را ابداع نمود و پس از ان کارلسون روش چاپ الکترواستاتیک را با تصویر در هم آمیخت در این روش که روش اول کارلسون برای چاپ اطلاعات بود زیاد مورد استقبال قرار نگرفت و از جمله علت های آن می توان به زمانبر بودن و طولانی بودن مراحل اشاره نمود در این روش می بایست مراحل کپی رداری به صورت دستی و با برگه های مسطح انجام می شد ، پس از 18 سال که عملیات کپی برداری بدین صورت انجام می شد تحول عظیمی در روش کپی برداری آغاز شد که به جای استفاده از برگه های مسطح می توان از استوانه های فلزی که از سلنیون پوشیده شده استفاده نمود که در این روش عملیات کپی برداری به صورت کاملا" خودکار انجام می شد و این روند تکامل که البته پیش از پیدایش دستگاه کپی رنگی بود ادامه یافت تا آنکه در سال 1960 اولیت دستگاه کپی که به صورت کاملا" خودکار کار می کرد به نام زیراکس تولید گردید که این دستگاه توسط شرکتی به نام هالویید زیراکس تولید گردید.

 

کپی رنگی با دارا بودن سابقه در سال های متمادی مفتخر در زمینه ی فروش و واردات بهترین دستگاه های کپی رنگی با برندهای معتبر جهان می باشد ، کپی رنگی در طی این سال ها توانسته در بازار رقابتی موجود موفق به فروش بیشترین محصولات و ارائه ی بهترین خدمات پس از فروش می باشد  :

1) دستگاه کپی رنگی شارپ (Sharp)

 

2) کونیکا مینولتا ( Konica Minolta)

 

3) ریکو (Rocoh)

 

4) توشیبا (Toshiba)

 

5) ریسوگراف

 

 در واقع خرید از فروشگاه ها و مراکز خریدی که خود وارد کننده ی محصول باشند علاوه بر پرداخت هزینه ی کمتر می توانند در هنگام خرید گارانتی های معتبری را در ازاء خرید محصولات خود به همراه داشته باشند ، و نیز می توانند خدمات پس از فروش معتبر و با کیفیتی را به همراه داشته باشند ، خدمات پس از فروشی که کپی رنگی در ازاء فروش محصولات خود در اختیار مشتریان خود قرار می دهد عبارتند از :

 

1) ارائه  انواع درایور های دستگاه های خریداری شده

 

2) ارائه انواع مواد مصرفی خریداری شده

 

3) ارائه انواع قطعات فتوکپی دست دوم ، دستگاه کپی رنگی و یا سیاه و سفید خریداری شده

 

 در ذیل به انواع برندهای دستگاه کپی رنگی موجود در بازار اشاره می نماییم :

1) دستگاه کپی ریکو :

 

 این دستگاه کپی مناسب برای دفاتر و محیط های اداری می باشد و از جمله موارد استفاده آن در اینگونه محیط ها قیمت ارزان آن می باشد قطعات این دستگاه به فراوانی به چشم می خورد ، سرعت این دستگاه بسیار بالا و مناسب محیط های اداری می باشد . لازم به ذکر است که این دستگاه از جمله دستگاه های سیاه و سفید می باشد .

 

2) دستگاه کپی شارپ :

 

 مکان هایی که حجم کاری آنها نسبتا" بالا می باشد می توانند از این دستگاه ها جهت انجام امور اداری خود استفاده نمایند ، این دستگاه داری دو نوع دستگاه کپی رنگی و دستگاه کپی سیاه و سفید می باشد ، دستگاه کپی شارپ به علت نداشتن مواد مصرفی خیلی مورد استقبال عموم واقع نگردید .

 

3) دستگاه کپی کانن :

 

این دستگاه به دلیل دارا بودن قطعات مصرفی گران تنها مشتریان خاص خود را دارا می باشد . سرعت کپی این دستگاه بسیار بالا می باشد و برای مکان هایی که نیازمند کپی برداری با حجم بالا و با سرعت بالا می باشد مناسب است .

 

4) دستگاه کپی کونیکا مینولتا :

 

این دستگاه به دلیل دارا بودن قطعات مصرفی زیاد و نیز سرعت بالای آن بسیار مورد استقبال افراد و مکان های مختلف قرار گرفته است این دستگاه در دو نوع دستگاه کپی رنگی و دستگاه کپی سیاه و سفید مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که نیازمند کپی در تیراژ بالا وجود داشته باشد استفاده از نوع سیاه و سفید آن خیلی مقرون به صرفه نیست .

 

5) دستگاه کپی توشیبا :

 

 این دستگاه به علت سرعت متوسطی که دارا می باشد بیشتر در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد و از جمله عدم استفاده از آن در مراکز عمومی کمبود قطعات و مواد مصرفی آن می باشد . نیز لازم به ذکر است که تعمیر کارهای این دستگاه بسیار کم می باشد .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری