فروشگاه کپی رنگی

 

تعمیرات فتوکپی

مجموعه کپی رنگی در راستای ارائه خدمات خود مفتخر است تعمیرات فتوکپی , انواع بردهای الکترونیکی و .. شما را نیز در قالب مجموعه خدمات جدید خود به انجام برساند .

این خدمات که در واحد تعمیرات فروشگاه انجام می گردد شامل موارد زیر می گردد:

 • تعمیر تخصصی انواع بردهای الکترونیکی .

 • تعمیرات تخصصی کامل انواع فتوکپی ایستاده .

 • تعمیرات تخصصی کامل انواع فتوکپی رومیزی .

 • تعمیرات کامل و تخصصی دستگاه های کپی رنگی و سیاه سفید .

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و جهت تعمیرات خود با شماره 88140940 تماس حاصل فرمایید .

 

 تعمیرات فتوکپی :

یکی  لوازم پر اهمیت در ادارجات و شرکت ها و سازمانها که نقش مهمی را ایفا می نماید دستگاه فتوکپی می باشد  در واقع دستگاه کپی یک رونوشت یا یک نمونه از اصل(اورجینال) مطلب را تولید میکند . نحوه کار دستگاه کپی به این گونه است که ما میتوانیم مدرک یا سند خود را بروی دستگاه قرار داده و بعد از اسکن کردن ان از ان یک کپی بگیریم .

 لوازمی که یک دستگاه کپی نیاز دارد تا از آن استفاده کند و نیز یک کپی گرفته شود کاغذ مخصوص و سفید (خالی از نوشته) و تونرو دولوپر می باشد و در هنگام خرابی می بایست به مراکز متخصص در زمینه تعمیرات فتوکپی مراجعه نمود .

 دستگاه فتوکپی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است :

قسمت بالایی یا کاور از این قسمت برای بهتر قرار گرفتن تصویر استفاده می شود این قسمت کاوری است که بروی اسناد قرار میگیرد در حقیقت  باید در گام اول این کاور را بالا برد سند را بروی شیشه قرار داد و سپس کاور را روی آن قرار می دهیم .

 به شیشه ایی که سند  بروی آن قرار می گیرد نیز میز کپی میگویند برگه کپی شده  توسط دستگاه از سمت دیگر دستگاه بروی صفحه ایی قرار می گیرند که به این قسمت سینی خروجی می گویند .

 در این قسمت یک دستگیره قرار دارد به اسم کاست که با آزاد کردن آن می توانیم برگه های سفید خود را در این قسمت قرار دهیم در قسمت بالایی یک صفحه  قرار دارد که فرمان چاپ و هر فرمان دیگری از انجا انجام می شود به طوری که با زدن دکمه ای از آن کار خاصی انجام می پذیرد البته گفتنی ست که کلید خاموش و روشن شدن دستگاه  در جای دیگری قرار دارد که دو حالت را پشتیبانی می کند و آن هم خاموش و یا روشن می باشد .

 لوله ای در دستگاه فتوکپی قرار دارد که تصویر بروی آن ایجاد می شود به طوری که بعد از اسکن تصویر بروی آن ایجاد می شود  اصطلاحا" به آن درام می گویند یونت شارژ که وظیفه آن نیز به انداختن درام می باشد .

 بخش دیگر هم یونیت ترانسفر میباشد که تونر را بروی کاغذ می برد تونر در اول بر روی درام می باشد .

 یونیت درایور  این قسمت از چرخ دنده های گوناگونی تشکیل شده است .

 اما قسمت برد های الکتریکی این دستگاه کپی از دو بخش تشکیل شده است یکی بخش  تغذیه  ولتاژ قطعات و بخش دیگر هم کنترل قطعه می باشد .

 با شناختن بخش های اساس  و قطعات کلیدی دستگاه فتوکپی و نحوه کار دستگاه کپی شما بهتر می توانید تعمیرات فتوکپی خود را مدیریت کرده و به دستت متخصص آن بسپارید .

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با تعمیرات فتوکپی  و کارها و اموری که در بخش تعمیرات فتوکپی رخ میدهد خدمتتان ارائه نماییم .

همانطور که میدانید ، دستگاه فتوکپی امروزه یکی از نیاز های تمامی اداره جات و در ابعاد مختلف ، در منازل نیز می یاشد .

بنابرین با توجه به قیمت دستگاه فتوکپی ، نمیتوان به دستگاه فتوکپی به عنوان یک دستگاه یک بار مصرف نگاه کرد و مسلما تعمیرات فتوکپی نیز یکی از مواردی است که می بایست پس از خرید دستگاه فتوکپی به آن توجه نمود.

تعمیرات فتوکپی  میتواند مرتبط به بخش های مختلف دستگاه فتوکپی باشد .

منظور از تعمیرات فتوکپی این است که تمامی قطعات دستگاه فتوکپی مانند قطعات سخت افزاری داخلی و خارجی آنها قابل تعمیر هستند .

در ادامه مقاله تعمیرات فتوکپی قصد داریم تا تنها به بخشی از قسمت های  مختلف تعمیرات فتوکپی اشاره ای داشته باشیم تا ذهنیت دقیق تری نسبت به تعمیرات فتوکپی بدست بیاورید :

1-تعمیرات فتوکپی ، قسمت Board   

2-تعمیرات فتوکپی ، قسمت scan unit

3-تعمیرات فتوکپی ، قسمت Optical unit

4-تعمیرات فتوکپی ، قسمت Dram unit

و اما برخی از مواردی که باعث میشود شرکت کپی رنگی ، در زمینه تعمیرات فتوکپی  از دیگران متمایز باشد میتوان به نکات زیر اشاره نمود :

 • تشخیص و ارائه مشاوره تخصصی در زمینه تعمیرات فتوکپی

 • پشتیبانی و پاسخگویی مناسب پس از تعمیرات فتوکپی

 • شناسایی مکانیزم دستگاه فتوکپی

 • مهندسی ، ایراد یابی در تعمیرات فتوکپی

 • شناسایی و ارائه راه کار های مناسب برای تعمیرات فتوکپی

مقاله تعمیرات فتوکپی را موضوع بنا نهاده ایم تا بتوانیم اطلاعات مفیدی را در زمینه تعمیرات فتوکپی خدمت شما عزیزان ارائه نماییم .

امید است که مقاله تعمیرات فتوکپی مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد .

شاید برایتان سوال شده باشد که بدانید ، چه قسمت هایی در دستگاه فتوکپی نیاز به تعمیرات دارند و تعمیرات فتوکپی ، شامل تعمیرات این قسمت ها نیز میشود .

به عنوان مثال و برای آشنایی هرچه بهتر شما عزیزان با قطعاتی که به تعمیرات فتوکپی نیازمند هستند ، چند قسمت را به عنوان نمونه ذکر مینماییم :

 • تعمیرات کاغذ کش در دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات ریست کد یا همان ریست نمودن دستگاه فتوکپی
 • بررسی و تعمیرات یونیت دابلکس دستگاه فتوکپی
 • بررسی لیزر و تعمیرات لیزر دستگاه فتوکپی

شایان ذکر است که تعمیرات فتوکپی عموما مربوط به تعمیر یک قطعه و یا یکی از اجزا دستگاه فتوکپی نمیباشد ، بلکه برخی از مواقع ممکن است منظور از تعمیرات فتوکپی ، تنظیم نمودن و یا پیکربندی نرم افزاری در دستگاه فتوکپی باشد و بنا به دلایل گوناگونی ، کارفرما بر این باور باشد که دستگاه نیاز به تعمیرات دارد .

تشخیص و بررسی نیاز و یا مشکل نرم افزاری دستگاه نیز میبایست توسط شخصی صورت گیرد که اطلاعات مکفی را در زمینه تعمیرات فتوکپی دارا میباشد .

شخصی که تعمیرات فتوکپی  را انجام میدهد میبایست به نکات و امور نرم افزاری دستگاه فتوکپی نیز اگاه باشد ،از جمله توانایی های شخصی که تعمیرات فتوکپی را انجام میدهد، به عنوان مثال میتوان به موارد ذیل اشاره ای داشت :

 • آشنایی و شناسایی روش و نحوه کارکرد سنسور ها
 • توانایی باز و بسته نمودن دستگاه فتوکپی در کمترین زمان و در شرایط اضطراری
 • شناسایی و تسلط کافی بر سنسور ها و آپشن های دستگاه فتوکپی

...امید است که این مطلب برندهای کپی استوک و فتوکپی دست دوم توانسته باشد نظر شما عزیزان را به خود جلب نماید

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری